Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak zahnat nudu

  vydáno  •  Prázdniny · Volný čas · Volný čas doma · Volný čas venku

  Jsou prázdniny, ty se nudíš a a nic tě nebaví... Celé dny sedíš doma a přemýšlíš, co si počít s časem. To se ti snad zasteskne i po učení, viď? Mám pár nápadů na zahnání nudy!

  Hry s kamarády

  Každý máme nějaké kamarády ze školy, kroužků, ale také to mohou být kamarádi ze sousedství. Zajděte tedy společně na hřiště. Ono i blbnutí na prolézačkách je s kamarády zábavnější. Na hřišti ale také můžete uspořádat utkání ve volejbale, případně dalších míčových hrách. Vždyť se přeci dají pravidla upravit i pro menší počet hráčů! Nechcete v úmorném vedru s kamarády hrát míčové hry, honičky a tak podobně? Tak si vezměte deku a karty. Na dece si společně uspořádejte turnaj v karetních hrách. Spoustu zábavy si užijete při hraní vyšší bere, prší. Karetních her je hodně. Nebo si zaběhejte při hraní honiček. Hra na babu nebo si můžete společně zahrát na schovávanou, to je teprve zábava.

  Venku

  Když jsou kamarádi na táboře, u babiček a tet, co dělat? Není nic lehčího, stačí jít na procházku do přírody a třeba zkuste najít kamínky nebo kešky. Máte domácího mazlíčka, ideálně pejska? Vezměte jej s sebou. Uvítá pořádnou procházku!

  Doma

  Venku prší a prší, tak co teď? Vzít si knihu není jen trapná rada od učitelů. Zažili jste někdy dva roky prázdnin? Nebo letěli jste v kosmické lodi, pluli s piráty na lodi nebo pomáhali Frodovi z Pána prstenů? Kniha ti vykreslí příběh podrobněji než film. Ve filmu vidíš krásnou přírodu, ale tolik ji nevnímáš jako při popisu v knize. A víš co ještě? Když čteš, tak vidíš správně napsaná slova a při diktátech ve škole děláš méně chyb. Takže se učíš a vlastně o tom ani nevíš. 8-D

  Zábava nejen s přáteli

  Bazén krytý nebo otevřený nabízí mnoho zábavy, tam vůbec nevadí jít i s rodinou. A má to mnoho výhod! Když člověk dostane chuť na zmrzlinu, hranolky, limču... Tak ti to rodiče rádi koupí. S kamarády můžeš více blbnout, ale musíš si rozmyslet, zda si koupíš limču, nebo to vyhraje párek v rohlíku, protože tolik penízků s sebou v bazénu většinou nemáš. Že na vesnici není koupaliště ani bazén? A máte tam rybník? Ano? Tak šup tam, i v obecním rybníce se dá zažít legrace!

  Ale pozor, nechoďte se koupat sami. Nikdy nevíte, kdy se může něco stát. Vlna ti vletí do nosu, uklouzneš a zlomíš si nohu... To jsou momenty, kdy prostě pomoc potřebuješ a rodina nebo kamarádi ti určitě budou umět pomoct.

  Hudba

  Umíš hrát na hudební nástroj? Pak si vezmi zpěvník a zahraj si své oblíbené písničky. U nástrojů, které nejsou dechové, si můžeš při hraní i zazpívat. A taková hudební chvilka potěší i kamarády. Kdo by neměl rád táborákové písničky. A na zahradě při opékání buřtíků potěšíš hrou na hudební nástroj a zpěvem ještě více. Při hudbě bude veseleji.

  Tvoření

  Zejména děvčata ráda tvoří, ale i mnoho kluků rádo skládá třeba letadélka. Vyrob si nějakou dekoraci do pokoje, dárek pro maminku, vyzdob si sešit, třeba z něj vznikne osobní deníček, nebo zkus namalovat kamínek a někde venku jej schovat.
  I malování potěší. Namalovat si můžeš obraz podle své fantazie, ale najdeš na internetu i hodně nápadů na vymalovánky. Některé si můžeš vytisknout, ale můžeš vybarvovat i přímo v počítači.

  Vaření a pečení

  Umíš palačinky? Nebo máš vlohy pro ovocné saláty? A víš o tom, že tyto mlsky chutnají i rodičům nebo kamarádům? Zkus něco dobrého ukuchtit. V Alíkovinách najdeš mnoho receptů.

  Tvůj pokoj

  Za celý školní rok se toho v šuplících a skříních sešlo tolik a vlastně to tam ani nepatří. Ukliď si a uvidíš, že ti čas bude rychle ubíhat. A navíc možná najdeš věci, které už dlouho nemůžeš najít.

  Článek byl hodně strohý, redakce náměty rozepsala a doplnila.
  Máte i jiné nápady, jak se v časech nudy zabavit? Napište své náměty do rozpravy.

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 3. září v 7:38.
  Rapo v něm napsala:

  Já třeba sáhla po učení. Ale to už byla opravdu velká nuda. Navíc to byl předmět který nenávidím :-c
  Jinak jsem nudu zazněla práci v dílně, nebo pěstováním květin na balkoně

  Příspěvek z 31. července ve 4:41.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Tak ono záleží na tom, za jakých okolností ta nuda je.
  Když člověka čeká volný den, nebo dokonce prázdniny, tak se dá vymyslet mraky věcí, včetně toho, co je v článku.
  Ale když je to nuda, která se dostaví, když učitel monotónním hlasem povídá něco, co nikoho nezajímá, a přitom musíme sedět, nesmíme se moc vrtět, a když něco šeptneme sousedovi, uslyšíme „Nevyrušujte, nebo vás rozsadím“, tak taková nuda se zahání hůř.
  Nebo nuda, která přijde, když stojíme na zastávce zpožděného autobusu, který už měl jet, ale nesmíme odvrátit oči od silnice, protože zastávka je na znamení a když na autobus včas nemávneme, tak profrčí bez zastavení, tam se taky nuda zahání obtížně.

  Příspěvek z 29. července v 19:43.
  Mari1 v něm napsala:

  Žádné nápady na zahnání nudy? To snad ne. :-)
  Pište, naši čtenáři!