Alíkoviny

Jak zdobit velikonoční vajíčka

vydáno  v 10:49
Zdobení velikonočních vajíček patří k nejznámějším zábavám děvčat v době těchto jarních svátků. Každý má své taktiky, jak vajíčka zdobit. Jaké možnosti barvení a malování kraslic, jak se jim u nás říká, existují, se teď ode mě můžeš dozvědět...
Kraslice polepované slámou.

Autor fotky: Radka Páleníková

Nejjednodušší způsob, jakým dosáhneš nabarveného vajíčka, je samozřejmě použití speciálních barviček, které jsou k dostání v drogériích nebo papírnictvích. Jejich použití je velmi snadné, ale k pomoci nejspíš budeš potřebovat i někoho staršího. Získáš tak ale jen jednobarevné vajíčko.

To můžeš ještě oživit různými samolepkami, které se v předvelikonočním období objevují v obchodech nebo dokonce jako přílohy zdarma v různých časopisech.

Trošku komplikovanější je pak zdobení pomocí vosku a voskových pastelek. Výsledek je ale takový, že ti takto ozdobená vajíčka budou všichni okolo závidět. Potřebovat budeš nejlépe včelí vosk, který seženeš v drogérii nebo ve včelařských potřebách, voskové pastelky a tužku, na kterou napíchneš špendlík. Kousek vosku a pastelky rozpustíš v nějaké malé nádobce na sporáku. Hlavičkou špendlíku pak budeš nabírat rozpuštěné barvivo a vytvářet drobné obrázky, jednoduše to, co tě napadne. Doporučuji ti, abys zdobil předem vyfouknutá vajíčka, ale použít můžeš i natvrdo uvařená vejce.

A teď už jen zbývá někomu tebou ozdobené vajíčko podarovat.

Autorka: