Nevíš-li si rady, nápovědu hledej zde: Lexikon zvířat.
- Čím má porostlý povrch těla tučňák?
Opeření a jeho kvalita je pro tučňáky velmi důležitá, proto pelichají jinak než ostatní ptáci. Peří neztrácejí postupně, ale vždy jednorázově v období, které tráví na souši. Stará pera se uvolňují a vypadávají v době, kdy nová vyčnívají nad kůži asi o půl centimetru. Nové peří narůstá během 2–3 týdnů (u velkých druhů až 6 týdnů); po celou tuto dobu tučňáci hladoví, protože si nemohou nalovit potravu, proto většinou nehnutě stojí, aby šetřili energii. - Jak dlouho vydrží pod vodou lachtan jihoafrický?
Lachtani se dovedou potopit do hloubky několika desítek metrů a pod vodou vydrží na jedno nadechnutí až půl hodiny. - Kde v přírodě můžete najít lemury?
Vyskytuje se pouze v Africe na Madagaskaru. Lemur běločelý je vysloveně stromový druh lemura, který na zem sestupuje jen málokdy. Žije ve volně uspořádaných nepočetných skupinách 4–17 jedinců, bez výrazné hierarchie. - Co je potravou kaloně egyptského?
Živí se zralými plody, (moruše, fíky apod.) Jsou to pospolití savci, kteří žijí v koloniích od 20 do několika tisíc jedinců. Ve dne odpočívají v jeskyních a podobných vlhkých a tmavých místech, v noci vylétají hledat potravu. Orientují se nejen zrakem, ale částečně také pomocí ultrazvuků (echolokací). Zvuky vydávají jazykem a ozvěnu zachytí boltci. Samice nosí nejprve mládě na břiše, později ho odkládá do jakési „školky“, kde jsou mláďata dalších samic z kolonie. - Kolik prstů mají hroši?
Hroch má válcovité tělo, poměrně krátké a silné nohy a mohutnou hlavu. Nozdry, oči a uši jsou v jedné rovině na vrcholku hlavy, takže hroch může dýchat a sledovat okolí, i když je zcela ponořený ve vodě. Boltce jsou malé, kornoutovité, a pohybují se nezávisle na sobě. Břidlicově šedá nebo šedohnědá kůže je až 3 cm silná, lysá a zvrásnělá. Hroši mají na nohou 4 prsty zakončené malými kopýtky. - Jak se mezi sebou dorozumívají sloni?
Jednotlivá stáda mezi sebou udržují kontakt nejen pomocí pachu a hlučného troubení, ale i prostřednictvím pro člověka neslyšitelných infrazvuků a vnímání otřesů, které způsobuje chůze obrovských zvířat. - Gorila patří do řádu:
Gorily patří do řádu primáti. Jsou největší a nejmohutnější z lidoopů. Dospělí samci působí velice impozantně, protože mají nejen masivní svaly, ale navíc vysoký hřeben na temenní kosti, který vypadá jako přilba. Ve skutečnosti slouží k úponu žvýkacích svalů. - V jaké vodě žijí velemloci čínští?
Velemloci žijí ve sladké vodě, v podhorských a horských potocích s chladnou a čistou vodou. - Jak žijí lvi indičtí ve volné přírodě?
U lvů indických žijí samci mimo smečku, tedy samotářsky, a sami aktivně loví. Se samicemi se sdružují pouze za účelem páření a u stržené velké kořisti. Smečky jsou pak záležitostí lvic a mláďat, což logicky znamená, že jsou méně početné než smečky afrických lvů.
A kočku od psa rozeznáš? Výprava do zoo je pro tebe nutností.
Dobrý výsledek, ve zvířatech se vyznáš.
O zvířatech toho víš hodně, gratuluji. V Zoo Praha můžeš navíc všechny zmiňované druhy vidět i naživo.
Vyhodnotit