Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak zpívat

  vydáno

  Možná si říkáte, že jsem se zbláznila, když píšu Jak zpívat. Každý přece zpívat umí. Ale já napsala pár tipů, jak zpívat alespoň trochu lépe.

  Zpívání, © DžungaráčekChlupáček

  Hlavní je, abyste zpívali nejlépe každý den, 20-30 minut (ale ne, když jste nemocní!). Kdybyste zpívali déle, třeba 2 hodiny v kuse, tak byste měli úplně vyčerpaný hlas. Ale třeba zpěváci, kteří koncertují, taky musí zpívat třeba 2 hodiny. Aby náš hlas nebyl vyčerpaný, je důležité, abychom pili hodně vody, nejlépe ani ne horkou, ani studenou, prostě tak akorát. Taky je důležité, dávat si mezi zpíváním přestávky - jak dlouho zpíváte, tak dlouho mějte přestávku. Samozřejmě o přestávce byste neměli křičet, to je snad jasné.

  To jsme si řekli základní věci. Před zpíváním je dobré hlas ‚rozehřát‘. To znamená, třeba zpívat ‚hmmm‘. To by mělo trvat tak 1-2 minuty.

  Dobré je hlas procvičovat. Procvičování hlas zlepšuje, nezpíváte tak falešně. Doporučovala bych vám zpívat samohlásky - a, e, i, o, u. Zpívá se to tak, že to jakoby spojíme, takže zpíváme ááááéééííííóóóóúúúú. Prvně zpíváme co nejhlouběji. Pak trochu výš, pak výš... atd, až úplně vysoko, jak umíme zpívat. Tak si procvičujete i hluboký, i vysoký hlas.

  Důležité je správně dýchat a stát rovně. Nadechněte se a s výdechem zpívejte. S tím, jak dlouho budete zpívat na jeden výdech, souvisí vaše kapacita plic. Ale nebojte, kapacita plic se zvětšuje. Je dobré vyzkoušet dechová cvičení, ale pozor, hlavně opatrně!

  Když je hlas unvený, tak se to pozná tak, že nemůžete zpívat, chraptí vám hlas, zpíváte falešněji. Je dobré si dát přestávku, a pokud zpíváte 20 minut, je dobré to nechat ten den být.

  Pokud chcete být rockeři, tak je to těžké. Hodně rockerů má ,chraplák’. To není zdravé. Je to z toho, jak rockeři zpívají a ,řvou' , tak se jim hlas poškozuje, taky někteří kouří, to je z toho. Pokud přece jenom chcete křičet, tak pije hodně, hodně vody a udržujte větší hlasový klid. Rock je hezký i bez křičení.

  Ať se vám hezky zpívá!

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 18. února 2018 ve 14:19.
  Jednorožec331 v něm napsala:

  díky,díky tobě umím mnohem líp zpívat!

  Příspěvek z 3. února 2018 v 17:06.
  kajca v něm napsala:

  DžungaráčekChlupáček dobrý článek a co jsem minule napsala tak toho si nevšímej

  Příspěvek z 2. ledna 2018 ve 13:01.
  AnezkaB v něm napsala:

  Já nezpívám, protože zpívám falešně. Bohužel. Ale hudbu poslouchám ráda.