Alíkovina

Jak zvládnout školu?

vydáno  •  Škola

V tomhle článku bych Vám ráda poradila, jak zvládnout školu. Mně osobně to velmi pomáhá a řídím se tím už od té doby, co jsem na gymplu.

Školní třída, © Mari1

Už pár let se musím učit ze dne na den, ale důležitá je i průběžná příprava do školy. Člověk nikdy neví, kdy učitel rozdá písemnou práci. Proto jsem si na začátku školního roku napsala pár bodů, kterých se každý den držím.

1. Plán
Je velmi důležité, abychom si rozplánovali, co se kdy a do kolika budeme učit. Je dobré si stanovit plán, jako jsou hodiny učení ve škole. Takže když se máte učit dějepis 5 stránek, učte se zhruba 40 minut se zhruba desetiminutovou přestávku. Takže se dějepis budete učit například od 15:00 do 15:50, dáte si 10 minut přestávku a pak jdete na další předmět.
Vždy si již ve škole na papírek rozplánuji, co se doma budu učit. Takže třeba přijdu domů v 14:30 a od 15:00 se budu učit matematiku, od 16:00 angličtinu a potom si odpočinu a chvíli se budu dívat na televizi. Když práci dokončíte dřív, budete šťastní, že jste práci dokončili dřív, a hned učení půjde lépe.

2. Jak se začít učit?
Mnoho lidí přijde domů a třeba hodinu odpočívá a až potom se jde učit. Tohle je zásadní chyba, kterou dělá mnoho studentů, protože jsou ze školy vyčerpaní. Nejlepší věc je sprcha. Hned po škole ze sebe smyjete tu negativitu a celkový stres ze školy. Pak si hned sedněte ke stolu a učte se. Máte všechno rychle hotové a jste i více svěží. Takže se na učení vrhněte co nejdřív.

3. Jak se správně učit?
Na tuto otázku nejde odpovědět, protože každý se učí jinak. Každý si musí sám zkusit, co je pro něj nejlepší. Proto bych zde napsala pár užitečných způsobů, kterých se já držím.

  1. Přepište si látku (pokud je to možné) na papír a při psaní si ji říkejte.
  2. Choďte po místnosti a říkejte si látku nahlas.
  3. Nahrajte si látku na diktafon a pusťte si ji do sluchátek.
  4. Mně pomáhá si ji ještě třeba hrát na kytaru a zpívat si ji.
  5. Zavolejte kamarádovi a říkejte si tu látku s ním.
  6. Pomáhejte si různými pomůckami. Například hlavní město Madagascaru-Antananarivo. Je to těžké slovo, ale zapamatujete si ho úplně krásně. Fanta na pivo. Je to velmi dobrý způsob, který mně pomáhá už hodně dlouho.

4. Co mám dělat, když mi ještě zbývá se naučit na jeden test a už chci spát?
Na těžkou otázku jednoduchá odpověď. Pokud ráno vstáváte v 6, vstaňte si klidně v 5:30. Hned uvidíte, že se vám ráno lépe učí. Nenechávejte to do autobusu, protože tam se nenaučíte nic. Je lepší si opravdu dříve vstát a je to.

Autorka: (13 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (13)

Příspěvek z 8. února ve 14:09.
radkawapi v něm napsala:

ja se radeji ucim rano to je nejlepší aspoň nic nezapomenu jinak to nefunguje

Příspěvek z 8. února v 7:47.
vikiliky v něm napsala:

Jo, potvrzuji, večerní učení funguje.

Příspěvek z 7. února ve 23:15.
lékařský v něm napsal:

Leontýnka3:
Já se večer učím a ještě se nikdy nestalo, že bych další den ten test udělal hrozně. ;-)
Naopak z rána si skoro nic nepamatuju. :D