Alíkovina

Jaké bylo vysvědčení?

vydáno  •  Škola a poznání
Jak jste přežili tu krásnou-strašnou školní situaci? Čekal vás doma pořádný mazec, nebo sladká odměna? Pokud se chcete dozvědět, jak jste na tom se známkami oproti tomu, jak "by to mělo být", přečtěte si následující článek!

Prvňáčci do došli pro své první vysvědčení, Praha (29.1.2009), © MF DNES

V první třídě byste měli mít samé jedničky. Ve druhé třídě už se snesou dvě nebo tři dvojky. Ve třetí se povoluje jedna trojka z předmětu, který vám moc nejde. Ve čtvrté třídě se můžete zhoršit o jeden stupeň v jednom předmětu a v páté a ve všech dalších třídách platí stejné pravidlo, jako ve čtvrté třídě.

Jestliže se ovšem chcete dostat na gymnázium, očekávají se od vás lepší známky. Pokud máte horší známky, než uvádí můj krátký přehled, nic si z toho nedělejte, ale trochu se na to učení podívejte. Tento problém jsem zatím řešit nemusela, protože jsem až do třetí třídy měla samé jedničky. Ale ve čtvrté třídě už mě dohonila dvojka.

Mým největším protivníkem se stala vlastivěda - mám totiž problémy s pamětí a orientací. Dokonce to vypadalo, že dostanu trojku. To byla hrozná představa! Přece si to vysvědčení nenechám zkazit trojkou! Naštěstí se na mě rodiče nezlobili a pomohli mi s učením. Alespoň mě to naučilo učit se. V životě to budu určitě potřebovat...

Vizitka autorky článku na Alíkovi ádaáda 

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (99)

Příspěvek z 16. července 2009 v 18:41.
Baru1 v něm napsal:

Baru1

já jsem měla semé 1101010

Příspěvek z 26. června 2009 v 17:32.
_HSM_charmed v něm napsal:

Já jsem etě na záklajdě, ale znám to jaksi od mojí segrunky. Do 5ky samí1 a vrcholová premiantka, ale jak šla na gymplík... no no no... Ale jo,učí se ale gimpl je asi fakt BRUTUŠKA (brutalita)!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek z 26. června 2009 v 17:30.
_HSM_charmed v něm napsal:

SAMÍ JSOU FAJN! :) ale co... příští rok?!

Já sem dostala samí (1). To je fajnky, ale mám obavy i tušení, že příští rok to se mnou půjde ke dnu. A říká to i moja třídní...
No, bohužel.. snad jedinej "EXIT", je: umorný, příšerně příšerný a  a.. UČENÍ!!!

Moje známky tento rok ale moje známky to (viz kusík řádku nad tím) učení ani nepolepšilo, spíš rozkoš kukuč, a dobrý chvčo (chování).
A co vy? Taky vám úča nebo rodíčíci (rodiče) furt říkaj, že pokud to tak pujde dál, je to na 2jky? ...