Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jaké je to být ve třídě ta nová

  vydáno  •  Škola a poznání
  Je mi třináct let a třetím rokem navštěvuji gymnázium. Dnes k nám přestoupila nová holka. Říkala jsem si, že všechno pokazí. Vždyť už jsme si vytvořili prima kolektiv: známe se už přes rok, s některými dokonce i déle...

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Ale pak jsem si vzpomněla na chvíli, kdy jsem já byla "ta nová". Nemyslím na gymplu, tam jsme byli noví všichni, ale když jsem přišla do už vytvořené třídy. Dřív jsme se často stěhovali a tak jsem párkrát zažila, jaké to je být někde nováčkem.

  Vzpomínám si, že jsem přišla do nové školy a spletla si třídu. Paní učitelka mě pak hledala po celé škole. Cítila jsem se hrozně trapně a zoufale. Tolik nových tváří najednou všude kolem. Všichni na mě čučeli a ukazovali si na mě prstem a neustále si přitom spolu šuškali.

  K tomu ještě učitelé neustále špatně vyslovovali mé jméno a spolužáci si ze mě dělali legraci. Až po dlouhé době jsem se dokázala začlenit a našla si několik dobrých přátel. Podobné situace jsem zažila už několikrát.

  Tak jsem si řekla, že bych "tu novou" spolužačku neměla odsuzovat. Nikdo z nás by ji neměl odsuzovat. Proto jsem za ní přišla, zeptala se na jméno, odkud je a tak dále. Věřím, že spolu budeme dobře vycházet.

  Pokud máte nového spolužáka/spolužačku, přimlouvám se: dejte mu šanci.

  Vizitka autorky článku na serveru Alík.cz - Tiramisu

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (35)

  Příspěvek z 3. října 2009 ve 12:36.
  lucinka013 v něm napsal:

  :-):-(

  ja sem zatim novou skolu nemela ale musi to bit tezky opustik kamose a jit na jinou skolu25

  Příspěvek z 8. září 2009 v 16:58.
  TerkaKl v něm napsal:

  Reakce na Anetska:

  Příspěvek z 4. září 2009 v 17:32.
  Bajíček v něm napsal:

  ccccccc

  No já jsem se ještě nikdy nestěhovala a nepřišla jsme do jiné třídy vždycky jsem chodila a chodím do té samé no ,ale já jsem nebyla nikdy nová jenom v první třídě tam byli ,ale noví všichni no a potom ve  4 třídě jsem 15 minut hledala třídu ,kde máme angličtinu ,protože v tý třídě ,kde mám obvykle angličtinu nidko nebyl tak sjme jí hledala po celí škole.