Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jaký byl sraz v ZOO Praha

  vydáno  •  Volný čas venku
  Jak bylo možno se předem dočíst na příslušné nástěnce i v článku v Alíkovinách, na sobotu 18.5. se plánoval sraz kamarádů Alíka v pražské zoologické zahradě. A jak tento sraz probíhal?

  Na sraz bylo přihlášeno 18 lidí a nakonec dorazilo 8 účastníků, a to Lůcááá, HONZA2, pamela a její bratr seel, KAMARADICEK, Hermionka.Gr., Bezva_holka a já.

  Sraz jsme měli v 11 hodin přímo před vchodem do ZOO. Autobus číslo 112 podle jízdního řádu má jezdit každých 12 minut, ale kromě pravidelných spojů tam jezdily ještě posilové vozy, takže autobus přijel každých 6 minut, a ještě byly plné. S napětím jsme vyhlíželi každý přijíždějící autobus, zda nás přece jen nebude víc, ale zůstalo nás osm. Přitom Lůcááá tam stála mezi námi tak nenápadně, že to zpočátku vůbec nevypadalo, že celou tuhle akci řídí.

  Po příjezdu autobusu v 11:16 jsme usoudili, že čtvrthodinka uplynula a déle již čekat nebudeme, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Zakoupili jsme vstupenky a vešli do areálu. Podívali jsme se na tabuli poblíž vchodu, v kolik hodin je krmení lachtanů, a šli jsme se podívat na nosorožce a slony. Cestou jsme samozřejmě míjeli spoustu dalších zajímavých zvířat, ale nebudu je všechna vyjmenovávat, můžete se do ZOO podívat sami. Bylo docela horko, takže brzy jsme začali shánět občerstvení. Při tom jsme se málem ztratili.

  Když jsme se našli a občerstvili, šli jsme se podívat na šelmy. Byly zalezlé ve stínu; vůbec jsem se jim nedivil. Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít gorilu. A pak již nastal čas se jít podívat na krmení lachtanů. Byl tam docela nával, takže někteří z nás toho moc neviděli. Lachtani byli docela legrační. Ale musím poznamenat, že v ZOO v Ústí nad Labem většinou při krmení lachtanů vidím líp. Taky jsme byli v dětském areálu, kde je několik zvířat, ke kterým se smí chodit dovnitř do ohrady, hladit je, hrát si s nimi a je povoleno je i krmit. A pak jsme se vydali na lanovku vedoucí do horní části ZOO.

  Dokonce jsem chvílemi měl dojem, že pro některé je lanovka nejzajímavějším zvířetem v celé ZOO. Ani mě to moc nepřekvapilo, neboť loni jsem byl v pražské ZOO s dětmi z Teplic a taky pro ně nejzajímavější v ZOO byla lanovka. I když pro ty teplické děti ještě větší atrakcí bylo pražské metro.

  U horní stanice lanovky naštěstí bylo občerstvení. Bylo horko, takže pozvolna jsme už neputovali od zvířete ke zvířeti, ale od občerstvení k občerstvení. Prošli jsme kolem velbloudů a bizonů k dalšímu občerstvení a dali si další pauzu. Ukázalo se, že už je dost hodin a že někteří už musí jít domů, tak jsme se začali pozvolna rozpouštět. Cestou k východu jsme ještě stačili ztratit směr a málem zabloudit. A pak už jsme se vydali domů. Ještě jsme se dohodli, že další sraz bude dělat HONZA2.

  V případě zájmu se můžete podívat i na další fotky ze srazu.

  Samozřejmě že do zoologické zahrady si můžete zajít kdykoli, a to nejen v Praze, ale i v dalších městech; nedávno byl například v Alíkovinách článek o ZOO v Ústí nad Labem. Jenže tady nešlo jen o návštěvu ZOO, ale že jsme osobně poznali nové bezva kamarády, které jsme do té doby znali jen přes dětský internet Alík. Chcete-li se takového srazu taky zúčastnit, pokud jste z Prahy, sledujte nástěnku Alíkovskej sraz - PRAHA, nebo jiné nástěnky o alíkovských srazech. Případně nějaký sraz sami zorganizujte. Samozřejmě za dodržení bezpečnostních opatření, a nemusí být na škodu pozvat i někoho z rodičů.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!