Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jan Révai: Nezapomenu, jak dítě zachránilo těhotnou matku s epilepsií

  vydáno  •  Soutěže · Dětský čin roku
  Startuje devátý ročník Dětského činu roku. Mezi VIP patrony patří i Jan Révai, český herec a tanečník. Povídání k této příležitosti se proto dětí a hrdinství nutně týkalo.

  Jan Révai, © archiv TV Nova

  Dětský čin roku startuje v letošním roce svůj devátý ročník. Snaží se ocenit dobré skutky dětí, které šíří dobro kolem nás. Projekt má sedm hlavních kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc v rodině, Pomoc jiným dětem, Pomoc ostatním lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc na netu.

  Pokud jste zažili mimořádný příběh, ve kterém jste se vy nebo vaši kamarádi stali hrdinou, napište o tom. Příběhy je možné posílat do 30. září 2013. Podmínky účasti najdete na www.detskycinroku.cz

  Odborná porota vyhodnotí pět nejlepších semifinálových příběhů v každé z kategorií. Vítěze určí online hlasování, hlasovat bude možné od 11. do 31. 10. 2013.

  Jan Révai

  (* 11. února 1974, Kladno)
  Český herec a tanečník se vyučil automechanikem, od mládí se však věnoval tanci. 
  Díky své taneční průpravě ze společenského tance uspěl v konkurzu do taneční skupiny UNO. Po té byl obsazen do muzikálu Dracula a tím byla odstartována jeho strmě stoupající kariéra. Vystupoval v řadě dalších muzikálů (Carmen, Cats, Hair, Johanka z Arku, Pomáda, Romeo a Julie), objevuje se před televizní kamerou – TV seriály  Prima - Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy, Bazén. V posledních dvou letech účinkoval ve třech televizních seriálech na Slovensku. V současné době ho můžete vidět v televizi Nova v seriálu Gympl. Jeho první televizní film bylo Polojasno Filipa Renče, následně si ho Renč vybral pro jednu z hlavních rolí i v muzikálovém filmu Rebelové (2001). Poté Dan Svátek do filmu Zatracení. S Lucií Vondráčkovou moderoval Českého slavíka 2001 (TV Nova).  Byl obsazen do mnoha koprodukčních filmů jako Blade II, Blake, Abel, Oficíři.

  Byl členem souboru Divadla pod Palmovkou, objevuje se v Letních shake-spearovských slavnostech. Spolupracuje s mnoha divadelními produkcemi.

  Dne 3. ledna 2011 se mu narodil syn Jakub, kterého má se slovenskou herečkou Zuzanou Šulajovou.

  Mezi VIP patrony Dětského činu roku patří i Jan Révai, český herec a tanečník. Povídání k této příležitosti se proto dětí a hrdinství nutně týkalo:

  Co ti v dětství nejvíc imponovalo?

  Když byl někdo v něčem výjimečný. Jedno v čem, v matematice, v karate anebo třeba tím, že uměl být prostě správňácky drzej.

  A co dětské idoly, tvoji první hrdinové?

  Vinnetou, Bruce Lee, Fanfán Tulipán, Kartuš, Curro Jimenéz pak Rambo a Terminátor a spoustu dalších podobných individuí.

  Dokázal ses ty sám někdy zachovat tak, že ses cítil být opravdovým hrdinou? Při jaké příležitosti?

  Jednou na prolézačkách si hrály holky a my, coby fotbalisti, machrovali při fotbale hned vedle. Jednoho machra nenapadlo nic lepšího než se do nich trefovat a pokusit se ty žáby z prolejzky sestřelit. A to už jsem musel zasáhnout, jedna z holek vypadala jako Leontýnka z filmu Ať žiji duchové. A tak jsem ji zachránil, kluky odehnal a cítil se jak Fanfán Tulipán :).

  Kdy ses naposledy bál?

  V současnosti je to každou chvilku, bojím se o své dítě. Ať už u koní, na ulici nebo doma, když skáče z postele na postel.

  Proč jsi patronem Dětského činu roku?

  Taková nabídka se přece neodmítá. Jsem rád, že můžu být přítomen takto ušlechtilé události jako je Dětský čin roku.

  Který dětský příběh Dětského činu roku ti zůstává v paměti?

  Na předposledním ročníku jsem četl příběh chlapce, který zachránil svou těhotnou maminku, která by jakožto těžká epileptička bez jeho záchrany těžko přežila a s ní pochopitelně i její nenarozené dítě.

  Děkujeme za rozhovor.

  Partnerem projektu Dětský čin roku 2013 je i Alík.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 4. května 2013 v 19:13.
  kaktusak v něm napsala:

  Reakce na anička999:

  co to tady meleš1919191616

  Příspěvek z 1. května 2013 v 9:34.
  anička999 v něm napsal:

  Reakce na anička999:

  Wow.

  Příspěvek z 1. května 2013 v 9:33.
  anička999 v něm napsal:

  8O