Alíkovina

Jdeme do školy

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Škola
1. září, den, kdy končí prázdniny a po dvou měsících se jde zpátky do školy. A my jsme zase o třídu výš.

Nová netradiční škola bude sídlit v jednom patře ZŠ Pošepného na Jižním Městě., © scioskola.cz

Tak co, těšíte se do školy? Já rozhodně ano. Školní rok 2015/ 16 byl můj poslední na základní škole a nastupuji na střední. Jsem nervózní a vím, že nejsem jediná. Pokud jste taky nervózní a máte pocit, že jste jediní, s kým se nikdo nebude bavit, nebojte se, můžu vás uklidnit.

Tady jsou alespoň dva důvody, proč se nebát:

  • Všichni jdou „poprvé“ do školy. Jsou také nervózní.
  • To, že se hned první den nebudete s někým bavit, vůbec nic neznamená. Ano někteří se spolu možná budou znát už z dřívějška, ale to jsou jen výjimky. Až se všichni otrkáte, budete mít kamarádů spoustu.

Můj tip

Najdi si přes internet některého ze svých nových spolužáků. Můžete si psát a například se setkat ještě před prvním školním dnem. Pozor na ráno 1. září. Vyvaruj se především, aby se nestalo, že:

  • Zaspíš.
  • Nebudeš vědět, co na sebe.
    Oblečení si vyber už den do předu. Spíš než nějaké šílené módní kreace (například mini sukně a podpatky) si vezmi něco pohodlného. Prostě oblečení, které nosíš normálně. Není dobré se přetvařovat, pak by si tě mohli ostatní zaškatulkovat do skupiny, kam nepatříš.
Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 8. září 2016 v 16:56.
bukajkalab v něm napsal:

Jo

Já se do školy těšil. Šel jsem do primy na gymplu.

Příspěvek z 30. srpna 2016 v 7:57.
modraocka v něm napsala:

Těšín se

Já se do školy tesim

Příspěvek z 29. srpna 2016 ve 21:31.
zdenucha v něm napsala:

Druhák

Ahoj :) Já jdu teď do druháku na gymplu. První den na nové škole s novými lidmi jsem prožila loni a nyní se na spolužáky opravdu moc těším. Budete fajn parta, věřím v to :) Ze seznamování strach nemějte, v září obvykle bývají GO kurzy (adaptační kurzy), kde se seznámíte i kdybyste nechtěli :) Příjemný rok 2016/17 :)