Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je dobojováno. Soutěž Sing a Song zná své vítěze

  vydáno  •  škola a poznání · volný čas doma · učení · cizí jazyky · soutěže
  Po dobu dvou měsíců nacvičovaly děti ze škol a školek anglické písničky, se kterými pak soutěžily v hudebním projektu Sing a Song.

  Nacvičte se třídou písničku a zúčastněte se Sing & Song, © Wattsenglish

  Úspěšný druhý ročník namotivoval přes 500 zpěváčků, kteří bojovali v pěti kategoriích. Děti nahrávaly své výkony na videa, z nichž odborná porota vybrala ta nejzajímavější. Volba nebyla jednoduchá, jelikož se porovnávalo celkem 88 hudebních klipů.  

  Alíkovu cenu v soutěži Sing a Song získává Duo Cups ze ZŠ Filosofská.
  Výsledné pořadí a všechny oceněné klipy najdete na konci článku.

  Soutěže se mohl zúčastnit úplně každý, kdo spadal do dané kategorie. Proto videoklipy nepřicházely jen ze školek a škol. „Velice nás těší, že zájem o druhý ročník byl opět obrovský. Hudební vystoupení byla propracovaná do všech detailů, bylo vidět, že si to užívaly nejen děti, ale také rodiče či učitelé.“ okomentoval výsledky Marek Kadlec, organizátor soutěže a ředitel společnosti Wattsenglish, která se zabývá výukou angličtiny předškolních a malých školních dětí. „Jsme rádi, že jsme tímto projektem opět podpořili výuku angličtiny, jazyka, bez kterého se dnes již málokdo obejde.“

  V porotě seděl i muzikálový zpěvák Jan Kříž

  Jedním z porotců se pro letošní rok stal muzikálový zpěvák Jan Kříž, který byl z dětských výkonů mile překvapen. „Moc mě potěšilo, kolik práce tomuto projektu věnovali učitelé, rodiče a především samotné děti. Ze spousty výkonů je vidět nadšení a chuť zpívat.“  Zkušený zpěvák se samozřejmě vyjádřil i k pěveckým výkonům. „Musím říct, že jsem zaslechl několik nadějných hlasů a doufám, že i ti, kteří se neumístili, tak si nenechají zkazit radost z muziky. Všichni byli skvělí.“ Soutěž ale nebyla primárně zaměřená jen na zpěv. Cílem bylo podpořit atraktivní výuku angličtiny a pomoci dětem překonat ostych z vystoupení v cizím jazyce. „Jsem rád, že existují takové projekty, které dětem dávají možnost naučit se anglicky zábavnou formou. Já sám jsem tu příležitost neměl a cizí jazyk jsem se učil mnohem obtížněji v pozdějším věku,“ hodnotí Sing a Song Honza Kříž a dodává, že si angličtinu zlepšil právě díky zpívání převzatých písniček.

  Fotogalerie

  Batman, Snowman nebo havajské převleky. To je jen malý výčet masek, které děti volily pro dokonalé znázornění obsahů písniček. Pestrost jednotlivých videí byla skutečně veliká. Někteří se doprovázeli sami na hudební nástroje, jiní šli cestou animovaného klipu. Speciální kategorii, nejvíce zhlédnuté video na Youtube, vyhrála ZŠ Chalabalova s písničkou The Solar System Song, ve které děti představily jednotlivé planety celé sluneční soustavy. Největšímu zájmu se těšila kategorie „skupinka základní škola“, kde se vítězkami staly dvě slečny říkající si Duo Cups. Soutěžily s písní Cups a ne náhodou zvolily plastové kelímky jako doprovodný nástroj. Spojení cizího jazyka a zpěvu ukázalo dětem, jak se mohou snadno zlepšovat v angličtině.  Radost, která z videí čiší, je toho důkazem. Zde najdete soutěžní videa.

  Výsledné pořadí:

  MŠ jednotlivci

  1.       místo - Barunka Pechlátová - Once I Caught A Fish Alive

  2.       místo - Ema Bernátová - In On Under

  3.       místo - Jakub Poslt - Jingle Bells Batman smells

   

  ZŠ jednotlivci

  1.       místo - Matea D´amore - If i were a boy

  2.       místo - Míša Frühafová - Bubbles & Balloons

  3.       místo - Marco Massa - Marck and Valentine

  MŠ kolektiv

  1.       místo - Liberecká jazyková školka - Please, shine down on me

  2.       místo - Berušky - Hello Hello!

  3.       místo - Cvrčci - Open shut

  ZŠ kolektiv

  1.       místo - Lenka – Window

  2.       místo - 5.B ZŠ JAK, Lysá nad Labem – Calypso

  3.       místo - 2.B ZŠ Elišky Krásnohorské, Ústí n/L - Rain Rain go away

  ZŠ skupinka

  1.       místo - Duo Cups – Cups

  2.       místo - Nikol a Jakub - You raise me up

  3.       místo - Míša, Zuzka, Verča, 28.ZŠ v Plzni - There's Something About the Sunshine

          

  Soutěž o video s největším počtem zhlédnutí


  ZŠ Chalabalova 2, Brno, 3.C - The Solar System Song

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!