Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je dobré mít sourozence?

  vydáno  •  Rodičům · Rodina
  Někdo si myslí, že mít sourozence je bezva, někdo zase, že by bylo lepší být jedináček. Já si někdy myslím, že je super, když mám tři bratry, ale někdy bych je zase ráda neměla... Většinou to jsou ale fajn bráchové.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Skoro vždycky to je tak, že když je někdo bez sourozenců, tak si je moc přeje, a zase když je někdo má, tak je vůbec mít nechce. Nějaká holčička, která má tři starší bratry, by chtěla mít spíš sestru, a tak je to i s klukama - chtěli by mít spíš bratra. Holkám a klukům, kteří jsou v rodině jako děti sami, je spíš jedno, jestli budou mít sestřičku nebo bratříčka.

  Někteří chtějí mít staršího sourozence, někteří mladšího. Já bych chtěla mít mladší sestřičku. Ve většině českých rodin je tatínek, maminka a dvě až tři děti. V naší rodině je nás šest - rodiče a já se třemi bratry. Hodně lidí si myslí, že nejčastěji jsou v rodině rodiče a bratr se sestrou. Já mám ráda svoji rodinu takovou, jaká je a nevyměním ji za nic na světě.

  Jednou, když jsme právě byli doma, tak jsem neměla co dělat. Požádala jsem tedy bráchu, jestli by si se mnou nezahrál na schovávanou. Očekávala jsem, že řekne: "Ne," ale klidně si se mnou zahrál na schovku. To jsem si říkala, že je dobré mít bratry.

  Na druhou stranu se mi ale stalo, že když jsem právě byla na Alíkovi v klubovně u jednoho stolu, tak když jsem právě chtěla něco říct, brácha mi mačkal klávesnici, takže jsem tam v jednom kuse říkala například "erhrehwkehr" a podobně. To jsem nebyla ráda, že mám bratra...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (52)

  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Natesh:

  No nečumim vžidit vim ,že jedna holka měla dítě v 19.No ,ale tvoje maminka dělá špatně pokud bude mít ještě víc dětí záleží na tóm jak to bude stíhat vařit všem vám prát oblečení žehlit a všechno no a taky až třeba se jim narodí další dítě a bude to holčička a až bude chtít třeba koupit panenku no a když vám všem 13 dětem bude takhle kupovat pořád hračky nebo nějaký oblečení jaký budete chtít budete rozmazlený a v tý světový krizi no nevim taky ´vám máma nemusí kuovat hračky ,ale to pak třeba tvoje 3 letá sestřička bude ,asi brečet pokud budeš ještě mít sestru.
  No já neznám tak velskou rodinu největší rodinu znám a ty maj 6 dětí.

  Příspěvek z 4. července 2009 v 19:11.
  Natesh v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  Ted je nas 13 a věřit mi můžeš protože moje máma měla první dítě v 18letech to čumíš co nestihla maturitu a stejne je ráda že nás má ted je jí 37let takze jeste 2děti stihne no mozna jeste 4 no nevim ale tesim se

  Příspěvek z 26. června 2009 ve 20:29.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Natesh:

  No tak to ti moc nevěřim ,že máš tak hodně já nemám žádného sourozence a tatka nevim jestli chce mamka ne chtěji jenom jednou dítě a to jsem já mojí mamce je ,už 54 a nestíhala by to možná by chtěla další díte ,kdyby jí bylo třeba 40 jenže ted řiká ,že ne a tatkovi je 50.