Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je fajn být populární ve škole?

  vydáno  •  Kamarádství · Kamarádi
  Jsi připravená na to, být ve škole populární? Ale co nejlepší kamarádka? Necháš ji samotnou? Co s tím?

  Na soukromé Anglické základní škole na Mendlově náměstí v Brně zavedli od tohoto školního roku školní uniformy., © MAFRA

  Moc dobře vím, jaké to je být ve stínu. Já a moje kamarádka Lucka jsme byly obě pořád ve stínu. Snažily jsme se vystoupit, ale přes hvězdu třídy to prostě nešlo.

  Najednou jsem dostala nabídku, členství ve "VIP partě". Moji kamarádku ale vůbec nepřizvaly. Cítila jsem se hrozně. Nechala jsem si to projít hlavou, asi tak týden a nakonec jsem se rozhodla, že do "VIP party" vstoupím. Pak se ale dohodneme a přizveme moji kamarádku.

  Všichni přijali. A tak jsme se učily, jak být populární. Náš "výcvik" trval měsíc. Jak se chovat, jak se smát, jak vybírat oblečení. A teď je z nás pěkná parta. Držíme vždy při sobě, nikdy se nezradíme.

  Ale máme tu problém. Partu tvoří dva kluci a tři holky. Kdysi dávno partu tvořili dva kluci a čtyři holky. Holka jménem Veronika udělala něco hrozného. Pomlouvala "VIP partu" a dělala z nás chudáky. Ale společnou prací jsme se dostali zpátky na vrchol a ona vstoupila do temnoty stínu. Přátele si získává tabletem, ničím jiným.

  Naučila jsem se, že přátelstvím a rozvíjením nových skupin, jste si blíže a společně dokážeme téměř vše. Jen je potřeba táhnout za jeden provaz, ne za víc, opravdu jenom za jeden.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 1. března 2014 v 18:36.
  Emilka51 v něm napsala:

  Reakce na Marťa1222000:

  Ahoj, jsi hrozně hodná že jsi si to vzala k10..
  Mně to jen ranilo, že jsem ta špatná:-D
  A je od Tebe milé že jsi si to uvědomila16

  Příspěvek z 26. února 2014 ve 22:53.
  ES v něm napsala:

  učit se smát?

  Je super, že sis našla kámoše "na život a na smrt" 4Ale truchu mě zaráží, jak píšeš, že jste se učily, jak se smát a chovat, neni lepší být sama sebou?

  Příspěvek z 25. února 2014 ve 22:08.
  Marťa1222000 v něm napsala:

  Promiň

  Reakce na Emilka51:

  Promiň omlouvám se ti, já to nemyslela zle... Díky za připomínku budu se snažit si to vzít k 10.... Ještě jednou se omlouvám