Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je gymnázium správná volba?

  vydáno  •  škola
  Nacházím tu spoustu článků, ve kterých se píše, jaké to je bezvadné, když v páté třídě přestoupíte na gymnázium.

  Žáci, deváťáci, škola, ilustrační foto - Žáci, deváťáci, škola, ilustrační foto, © Dan Materna

  V páté třídě jsem sice také díky velmi dobrému prospěchu o gymnáziu přemýšlela, ale nakonec mě odradil fakt, že bych se musela povinně učit hrát na hudební nástroj. 

  Zůstala jsem na základní škole a nikdy mě kvůli tomu nepřepadaly výčitky. Svoje spolužáky mám hrozně ráda, i když se ke mně někdy moc hezky nechovají. Ale berou mě. Nyní s nimi budu ještě poslední dva měsíce, užijeme si školní výlet, šerpování a rozlučák. Pak už to nikdy nebude jako dřív. Loučení sice není příjemné, ale v devítce má takové své kouzlo.

  A o to na gymnáziu přijdete. Nezažijete, jaké to je se spolužáky ve třídě přes zákaz sedět na mobilu a zjišťovat, jak se komu povedly přijímačky. Nebudete řešit všemožné focení včetně tabla, nevyberete si absolventská trička a nikdo vám nedá na konci školního roku šerpu. 

  Nechci tady gymnázium nijak očerňovat, samozřejmě nevím, jak to kde chodí, ale předpokládám, že většina třídy na gymnáziu pokračuje i jako na střední škole. Můžete se loučit s těmi, kteří odchází, ale nikdy to nebude mít to pravé kouzlo jako na základce.

  Také nesouhlasím s tím, že z páté třídy chodí na gymnázium děti, které na vysvědčení mají trojky. Přijímačky sice s odřenýma ušima zvládnou, ale podle mě by udělaly lépe, kdyby se tam netrápily a užívaly si na základce. Chodit na základní školu přeci není žádná ostuda.

  I já se od září chystám na gymnázium, letos končím devítku a v přijímačkách jsem ztratila pouze deset bodů. Věřím, že se nebudu muset za svoji základní školu stydět. 

  Tento článek berte pouze jako můj pohled na gymnázium, nikoho se od něj nesnažím odrazovat. Většinou tady totiž narážím jen na to, jaké to je na gymnáziu. O základce se tu moc nezmiňuje.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Bety-s v něm napsala:

  Malotřídka

  Já chodím do malotřídky takže přestoupit musím

  Příspěvek z 15. června 2015 v 15:10.
  Linda-Le v něm napsala:

  Reakce na SarinkaKarolinka:

  Pravda :)

  Příspěvek z 13. června 2015 ve 14:57.
  SarinkaKarolinka v něm napsala:

  Nevím, nevím

  U nás na gymnáziu na nástroj hrát nemusíme, focení, rozlučku, trička a podobně to všechno taky zažijeme. Včetně maturitního plesu, ukončení malého i velkého gymnázia. A navíc má i gymnázium své výhody. Na to už se ale nikdo nepodívá. Příjde mi zbytečné sedět na základce a nudit se, protože jste jediný kdo chápe učivo a poslouchat učitele, kteří vše vysvětlují stokrát, když můžete jít na gymnázium a dozvědět se mnohem víc. Kouzlo mé školy cítím každý krásný den, strávený mezi lidmi, kteří to neflákají a nedělají ze sebe to co nejsou. Ano, i tací lidé se na gymnáziu objeví, ale ti z gymplu brzy zmizí...