Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je gympl dobrá volba?

  vydáno  •  škola a poznání
  Také se stále rozhodujete, jestli jít na gympl, nebo ne? Máte na to, nebo nemáte? Budete se muset pořád jenom učit, nebo budete moct taky jít ven a užívat si života jak se patří? Když jde o osmileté gymnázium, tak vám mohu snad poradit. Už o tom taky něco vím. Chodím totiž do kvarty.

  Přijímací zkoušky na střední školy - Přijímačky na jihlavské gymnázium (21.4.2008), © Petr Lemberk

  Udělejte si svůj vlastní seznam pro a proti a všechno pořádně zvažte. Hlavně nechoďte na gympl jen kvůli rodičům, kamarádům, nebo prostě proto, že to máte blízko. Je to váš život a pořádně se to v něm odrazí!

  Pro: Pořádně vás to proškolí na vysokou. Pak bude "vejška" procházka růžovým sadem (starší bratr na ekonomce je toho důkazem). Ale nenaučí vás to ani tak na vysokou, ale hlavně pro život. Zjistíte, že ne vždy dostáváte známky podle toho, jak jste se to naučili, ale hlavně podle tomu, jak se umíte vyjadřovat nebo zapůsobit. Vždycky jde o první dojem.

  Proti: Obrovský nápor na psychiku. Chvilku vám to vždycky potrvá, než si zvyknete, ale jde to. Možná vás dokonce i nechají v prvním pololetí trochu se rozkoukat. I já měla ze začátku problém, ale teď už jsem v pohodě.

  Když mi moje profesorka na němčinu řekla, že nemám šanci dostudovat gymnázium (mám dvojky, jedničky a občas trojky), tak mě to malinko vzalo, ale byla jsem už tak nějak v klidu. Prostě se nesmíte nechat vyvést z míry.

  Myslím, že zvládnout to může každý alespoň s nějakými vědomostmi a dostatečnou sebedůvěrou. A když ne, do deváté třídy můžete odejít zpátky na základku a nebo z kvarty na jinou střední školu. Snad jsem vám alespoň trochu pomohla s rozhodováním.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 150)

  Příspěvek z 12. března 2011 v 8:05.
  lola22 v něm napsal:

  Anett

  já už sem v sekundě jsem moc ráda že jsem na gymplu.Je to opravdu lepší :)

  Příspěvek z 6. března 2011 v 17:33.
  Bler-mii v něm napsal:

  Dobrá volba

  Abych řekla pravdu, jsem v prvním ročníku gymplu, tedy v primě. Příjmačky jsem nezvládla, jak sjem si představovala, už jen to že jsem byla 63 mě vzalo, ale dokázala jsem se tam dostat, přičemž jsme podali odvolání, páč tam brali jen 60 dětí. Moje dvě spolužačky, tkeré tam šly byly přibližně kolem padesátky, ale stále se tam dostali.Na začátku roku jsem poznala spoustu nových věcí, bylo to tam ztajímavé, a vůbec, celé takové volné, nikým jsem nebyla dozorovaná o přestávkách, bylo to vlastně docela prima. Až v tom učení, nezvládala jsem to a jelikož jsem dostala boreliozu, tak to bylo ještě horší. Pololetní vysvědčení jsem uzavřela třemi trojkami, dále pět dvojek a čtyři jedničky.. Ale teď jsem na tom líp, mám skoro samé jedničky a daří se mi. O dětství jsem nepřišla a právě že naopak, víc si ho užívám. :)) Gympl doporučuju, vždycky přeci můžete odejít, tak za zkoušku to stojí, ne??

  Příspěvek z 28. února 2011 v 15:29.
  terkane v něm napsala:

  gimpl nevim

  no nevím moje nej kámoška tam jde ale podle mě je to zbitečné ale někdo spíš myslí na vzdělání mě stačí to moje jde ale nevim nezabívám se tim a nechci tam11učení nenávidim17