Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je pro blog nejdůležitější návštěvnost?

  vydáno  •  Volný čas doma · Internet
  Nad touto věcí se pozastavuje hrozně moc blogařů a blogařek a, abych pravdu řekla, i já. Některým lidem na návštěvnosti enormě záleží a pokud mají na blogu za týden dejme tomu 2000 lidí, některým strašně stoupne sebevědomí a začnou se vyvyšovat na ostatní blogy.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  To se mně osobně vůbec nelíbí. Ale neříkám, že jsou všichni takoví. Znám nespočet blogů, kde se majitel za svou návštěvnost nevyvyšuje, ale snaží se, aby byl blog užitečný i ostatním. Tím bych řekla, že si asi získá nejvíc přízně.

  Jenomže pak existují lidé, kteří mu závidí a snaží se od jeho blogu odlákat co nejvíce lidí. Například tím, že se za něj vydávají a nadávají pod jeho přezdívkou na jiných blozích. Znám spoustu blogů, kde se tohle děje. Na jednu stranu je to ubohost, ale někteří si myslí, že je to cesta účinná. Já bych také chtěla mít "pěknou" návštěvnost, ale co to je, ta "pěkná" návštěvnost? Pro někoho je to 100 lidí za týden, pro někoho o jednu nulu víc.

  I mě osobně mrzí, že občas na můj blog zabrousí jen 8 lidí za den, a proč asi? Protože jsem zažila i den, kdy jsem na blog "nalákala" 110 lidí za den. Doteď si nepamatuji, jak se mi to podařilo, ale zažila jsem i dny, kdy se na můj blog přišel podívat 1 člověk a to jsem byla já. Některé blogaře tohle hodně štve a mrzí. Proto se pokoušejí nějak si návštěvnost "zvýšit". I já jsem měla tuhle snahu. Ale brzo jsem zjistila, že to stejně nemá žádný smysl! 

  Když přijdu na blog, který má on-line 100 lidí, za den tam bylo už 500, ale komentáře tam nenajdu u žádného článku, tak je to nějaké podezřelé, ne? A to je právě to. Já chci (a nemyslím, že jenom já), aby byl můj blog užitečný i ostatním lidem. Aby na něm našli rady a aby se sem rádi vraceli. K tomu mi "zvyšovač čísel na TopListu" nepomůže! Jenže někdo se chce vyrovnat těm, kteří těch 1 000 lidí za týden na blogu mají, a proto tohle používá. Ale vždyť to stejně k ničemu nevede, ne?

  Já osobně jsem si prošla obojím. I když mi na blog nikdy nechodilo 1 000 lidí za týden, vím, co to je, když se bloger "zmlsá" vysokou návštěvností. Asi tak v září 2008 jsem za sto lidí za týden byla strašně ráda, ale teď bych nad tím málem ohrnula nos... proč? Když postupně překročíte 200, 300 lidí, tak se vám ke stovce asi nebude vracet dobře, že? Ale já přesto obdivuji blogy, které mají 3 lidi za den, ale nevzdají to a blogují dál. A proč? Protože je to baví, a to je to hlavní...

  Pokud vás něco baví, tak vás malá nevštěvnost nemůže odradit od vaší záliby! Jaká by tu byla nuda, kdyby všechny blogy měly tisícové návštěvnosti? Není to přece jenom takhle lepší? Proto nevěšte hlavu nad tím, co je, ale přemýšlejte o tom, co přijde - třeba se přávě váš blog stane jedním z nejnavštěvovaněších!

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (46)

  Convinka v něm napsal:

  Reakce na Ccleo:

  znáš toplist? www.toplist.cz

  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  Ty blogy jsem smazala.

  Příspěvek z 28. října 2009 v 16:59.
  Ccleo v něm napsal:

  Jak vím kolik lidí navštívilo muj blog??

  _Jak_Se_Dovím_Kolik_Lidí_Mi_Navštívilo_Blok_Poradte_Mi_A_Kdyz_Tak_Odepiste_Na__
  Mail_Barushka.lovisek@gmail.com_10