Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je sbírání hub koníček jen pro staré?

  vydáno  •  volný čas venku · příroda
  V naší rodině se na houby chodí každou volnou chvíli - samozřejmě v období, kdy rostou. I já nejsem žádnou výjimkou a chodím také a moc ráda. Tento rok chodíme obzvláš často. Jsem štastná, když se můžu procházet po louce, kde nikdo není, a radovat se z toho, když nějakou houbu najdu.

  Hřiby v parku ve Stachách na Prachaticku, © MAFRA

  Když měla přijet kamarádka, prohlásila: "Cože??! To jsem nevěla, že nějakýho člověka může bavit skoro ve 14 letech chodit na houby! To je pro starý babky a ne pro člověka v našem věku!" Na houby jsme nakonec nešly a já litovala, když jsem pak viděla mamku s dvěma košíčky narvanými vesměs hříbky. Před kamarádkou jsme ale samozřejmě mlčela a nic se neodvážila říct.

  Teď už ale vím, že se nemám za co stydět. Vždyť to je koníček jako každý jiný a to, že ji nebaví, je jen její věc, která mě za žádnou cenu nezajímá. A co vy, chodíte na houby? Nebo sbíráte známky, lisujete listy, skládáte puzzle nebo děláte něco jiného, co pro kamaráda není zábava? Jestli ano, tak se to nepokoušejte před kamarády tajit a řekněte jim to. Určitě se najde alespoň jeden člověk, který má podobné zájmy, a pokud ne, je to jen vaše věc!

  Atlas hub 

  V atlase hub na Hobby.cz najdete naše nejznámější houby rozdělené jak podle použití (jedlé, nejedlé, jedovaté, smrtelně jedovaté, ohrožené), tak podle spodní strany klobouku (lupenaté, nelupenaté).

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 19. září 2010 v 16:21.
  Tauch v něm napsal:

  Reakce na ---Mumínek---:

  Já také miluju houbaření, ale houby nejím.16

  Příspěvek z 15. září 2010 v 17:54.
  Kristýýýýýna v něm napsal:

  Reakce na Radkaa:

  Ano velice se omlouvám.

  Příspěvek z 13. září 2010 v 17:23.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na Kristýýýýýna:

  Ano, je to normální. Zkus se podívat do poradny o fungování webu nebo si vzpomenout, jak to funguje jindy. Tj. bodíky nenaskakují okamžitě se zveřejněním článku, ale obvykle je připisujeme v průběhu jednoho týdne. Příště doporučuji trochu trpělivosti.