Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je stáří důvod k posměchu? Já myslím, že ne

  vydáno  •  Šikana · Rodina
  Už mockrát jsem například na facebooku viděla, jak se teenageři smějí starým lidem. Já si občas taky neodpustím poznámky jako: "Jejda, ti důchodci jsou ale trapní," ale proč jsou pořád takovým terčem posměchu?

  Ilustrační snímek., © Profimedia.cz

  Je to možná tím, že oni žili v jiné době, jinak prožívali dětství. Za nich nebyly počítače a mobily, které by z nich dělaly borce ve škole. Za jejich mládí se chodilo na louku pást krávy, ujít do školy pět kilometrů bylo normální a místo panenek Barbie si hráli s mrkacími pannami a ošoupanými plyšovými medvídky. Ale proč se jim všichni smějí? Protože jsou jiní?

  Uznávám, že i já si někdy pomyslím, že by se mohli trochu přizpůsobit, nezbláznit se kvůli levnému rohlíku a v šest ráno nestepovat před supermarketem, ale nemám důvod se jim smát. Každý jsme nějaký, ale protože oni už jsou staří, tak se jim budeme posmívat kvůli vráskám, kvůli tomu, že chodí o berli, a kvůli tomu, že se starají sami o sebe? Je to zbytečné!

  Asi si teď o mně pomyslíte, co to tady píšu a že jsem trapná, ale klidně si to myslete. Já už mám jenom dvě babičky, děděčci odešli do nebe (jeden před třemi roky a jeden před rokem), a hrozně mě potěší, že můžu jít po škole navštívit babičku, popovídat si s ní, prohlédnout si časopisy... Je to šíleně fajn.

  Přadlena Marie Šťastnová

  Přadlena Marie Šťastnová

  Mrzí mě, že si někdo ze starých lidí utahuje. Každý jednou budeme starý a i když žijeme v moderním světě počítačových her, televize a dotykových mobilů, přece jednou bude ještě něco víc! Za nějakých 5 000 let už asi nebudou počítače, televize a podobné věci. Budou naopak mnohé jiné a nové věci - bude to zase jiná doba. Nevím, proč někomu dělá problém starý člověk.

  Já jsem moc ráda za takovou návštěvu u babičky. Dostanu nějakou mlsku, třeba i desetikorunu na nějakou maličkost, ale kvůli tomu tam nechodím. Chodím k babičce proto, že mě těší, že ji vidím. A ještě větší úsměv na tváři mi vykouzlí to, že babička mou radost opětuje.

  Spisovatelka Marie Kubátová

  Spisovatelka Marie Kubátová

  Chtěla bych vám jen říct, že nemá smysl se smát starým. Každý jednou zestárneme a budeme jiní. Taky jsem si kdysi říkala, že se přidám na facebooku do skupin jako je "Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné - Důchodci!" nebo jiné další, protože mi to přišlo vtipné. Ale teď už to pro mě taková legrace není.

  V těchto skupinách už nejsem a pokud i vy si myslíte, že staří lidé potřebují pochopení a klid pro své stáří, nepřidávejte se do těchto skupin a nesdílejte se svými kamarády názor, že důchodci jsou trapní. Úsměv na tváři, legraci a radost vám může vykouzlit spousta jiných věcí, než je posmívání starým lidem!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (56)

  Příspěvek z 5. října 2010 v 18:24.
  batot12 v něm napsal:

  Reakce na estuša:

  LIDI KTEŘÍ SE POSMÍVAJÍ STARÝM LIDEM JSOU PARADNÍ PITOMCI JSOU TO LIDI JAKO MY ALE ZIJI DÉLE NENÍ V TOM SKORO ZADNY ROZDIL MAJI JEN OMEZENY POHYB TO MY BUDEME MIT TAKY ZA 40 LET A BUDOU TOHO PARADNE LITOVAT ZE DĚLALI TAKOVE HNUSNE VECI!!!!33312

  Příspěvek z 19. srpna 2010 v 15:02.
  Tera111 v něm napsala:

  je to od nich drzé

  Už párkrát jsem vyděla jak nějaka stará paní s hůlema jde a je celá vyřízená to myslím jako že je unavena z chůze a nějaký pubertáci oní mluví sprostě 12Opravdu mně to naštvalo protože oni jednou taky takový budou ke starým lidem by jsme měli spíš vzhlížet a né jim nadávat12

  Příspěvek z 12. srpna 2010 v 19:02.
  Skiklubačka v něm napsala:

  Reakce na VampireLaurííí:

  Přesně, opravdu mě to štve, "v" je snad "v" a né "w"..... Nevím co to je za módu, ale mně se to zdá spíše trapné ......