Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Je těžké se učit?

  vydáno  •  škola
  „Až přijdu domů, budu se učit,“ říkáme si cestou ze školy. Ale často do toho něco vleze. Tady je několik rad, jak to změnit.

  Křesťanská Základní škola Sion na Moravském Předměstí v Hradci Králové., © MAFRA

  Často jsem si po škole říkala, že se musím jít učit. Ale vždy to něco narušilo. Až jsem si řekla dost a vytvořila si několik bodů, které mi napomáhají neodbíhat od učení. Doufám, že pomůžou i tobě.

  Veškerá elektronika pryč

  Pokud máš v pokoji počítač, televizi, ale třeba i mobil, je lehké si říct: „Já si jenom zkontroluji facebook.“ „Hele, dávají Simpsonovi, to se musím kouknout!“ A z chvíle se stává hodina.

  Ne okno u stolu

  Pokud máš okno u psacího stolu, může se stát, že se zakoukáš na to, jak si děti hrají, ale ty musíš být doma. Zabere to třeba jen pět minut, ale když nasčítáš koukání se z okna, chození na záchod, tak to není málo. Stačí třeba zatáhnout rolety.

  Rodiče, prosím ticho

  Určitě řekni rodičům, že se jdeš učit. Budou si to pamatovat a nebudou tě rušit.

  Přečíst versus umět

  Když si něco přečteš, neznamená to, že učivo umíš. Pokud se učíš, tak je ale důležité, aby sis to přečetl.

  Myšlenková mapa

  Je dobré si například při učení přírodopisu a zeměpisu napsat myšlenkovou mapu. Nakresli si slunce a doprostřed slunce napiš téma. Na paprsky napiš, co se ti vybaví, když se to slovo řekne, co je důležité atd.

  Paměť

  Každý ji máme jinou. Někdo učivo musí slyšet či vidět, někdo si musí chodit, někdo učivo zhudebnit. Je dobré si zkusit všechno. A když si čteme, tak nahlas.

  Neděle nebo sobota

  Na víkend je dobré si úkoly rozvrhnou na sobotu i na neděli. Potom by se nemělo stát, že v neděli večer šílíš z toho, kolik se toho máš učit. I to je důležité.

  Najdi si svůj čas

  V některé hodiny nám to myslí víc, někdy míň. Já vstávám ráno dřív, jen abych se učila. Odpoledne to nestíhám a večer mi to nemyslí. Myslím, že každý by si měl vyzkoušet, kdy mu vyhovuje učit se.

  Hlavní je odpočinek

  Není dobré přijít ze školy a hned se učit. Co trochu relaxovat? A i při učení je dobré si dát malou pauzu na svačinu a odpočinek. Neučit se čtyři hodiny v kuse.

  S chutí do toho a půl je hotovo

  Určitě ti učení nepůjde, když to budeš brát jako velkou nudu. Najdi si své důvody, proč by tě učení mělo bavit, pak půjde vše lépe.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 12. dubna 2014 v 18:48.
  LízaDoolitlová v něm napsala:

  Typ

  Ten článek mě fakt zaujal :)
  Díky za typy na učení, doufám, že mi to pomůže :-)

  Příspěvek z 9. dubna 2014 ve 14:50.
  Mokok11 v něm napsala:

  Mokok11

  Ahoj,je to oooopravdu krásný článek.....Já mám okno u stolu ale nikdo si tam nehraje takže21.......U druhého okna....22to je jak vypustenej detsky domov26

  Příspěvek z 6. dubna 2014 ve 13:15.
  Mery v něm napsala:

  Užitečný článek

  Je to pěkný článek a je pravdivý. :-)