Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jeden kámen mi změnil život

  vydáno  •  Volný čas doma
  Je možné, že by vám mohl jeden malý kamínek změnit život? Přeformovat myšlení a nabýt dojmu štěstí? Mně se to stalo.

  © Radkaa

  Ametyst je fialový kámen s obrovskou mocí. Chrání svého nositele před psychickými útoky, rozvíjí fantazii a zbavuje vás nočních můr a nespavosti. Ametyst je vlastně takový malý čaroděj. Dokonce i odstraňuje strach, zlobu a obavy. Pomáhá také potlačit smutek a lítost. 

  Zpočátku mi to přišlo jako hloupost. Přece jen, jak by vám nějaký šutr mohl pomoci? Ale zmýlila jsem se. Snad odjakživa trpím nespavostí a byla jsem schopná usínat klidně i hodinu nebo dvě. Najednou mi to trvá chvíli a já jsem konečně po dlouhé době vážně vyspaná a odpočatá. Noční můry už jsem neměla ani nepamatuji a inspirace si mě sama hledá. Většinou jsem jen tak seděla nad prázdným papírem a přemýšlela o čem psát a teď mám tolik nápadů, že se bojím jestli je všechny stihnu zrealizovat a sepsat. Ale kouzlo tohoto kamenu nefunguje jen tak. Vy sami musíte věřit, že vám pomůže a přinese štěstí, jen tak zadarmo jeho moc neokusíte. Pokud neuvěříte, že vám ten kámen pomůže, nosíte ho zbytečně. Možná budete mít předsudky, ale i já je měla a teď mi Ametyst přijde jako kouzelný artefakt z nějaké pohádkové knihy.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 19. května 2015 v 11:44.
  Bastynka v něm napsal:

  len psychyka

  Ide len o psychyku. Ak sami chcete, zvládnete to aj bez kameňa

  Příspěvek z 19. dubna 2015 v 9:53.
  Barapejsek v něm napsala:

  Ahoj

  Nejhorší byl květen 2013 nemohla jsem usnout třeba 4 hod. Běhala jsem po chodbě jako duch protože sem se něčeho bála. Nikdo o tom nevěděl. Když někdo přišel spát dělala jsem že spim protože by mi vynadali že ještě nespim! Ale já za to nemohu!

  Příspěvek z 30. března 2015 v 16:48.
  ikaverunka v něm napsala:

  ach jo

  Ach jo, já také nemůžu spát, můj rekord, za jakou dobu jsem usnula byl: hodinu a půl, a já opravdu nevím, jedtli zrovna doma nemá nějaký ten kámen