Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Jeden ukrajinský osud

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 13. srpna ve 3:51.
  –MM– v něm napsal:

  Magdafox: Vytýkáš mi, že nedokážu zanalyzovat text, ale nečetla jsi článek, pod kterým diskutuješ. :-(
  Až mi budeš chtít odpovědět, tak jsem jedno velké ucho. ;-)

  Příspěvek z 12. srpna ve 21:51.
  Magdafox v něm napsala:

  Pro MM žížalu. Opravdu se bavím, jak u jednoduchých textů autorky nedokážeš zanalyzovat prostý text. Dám ti nápovědu, je to druhý článek autorky. 8-[) Stále připomínám, reaguji na Václava 7. Zde se budu řídit pořekadlem : " chytrému napověz, hloupého kopni". (8:O) Co se týká sedmdesátých letech v SSSR, nevím o co zde jde. Veskrze pozitivní bych zmínila, že v roce 1978 byl vyslán náš jediný a asi navždy jediný kosmonaut Vladimír Remek spolu s Alexejem Gubarevem do vesmíru na vesmírné lodi Sojuz 28. O=

  Příspěvek z 7. srpna v 16:29.
  –MM– v něm napsal:

  Pro papouščici Magdafox: Z tebe to leze jak z chlupaté deky. Pokud máš nějaké informace, tak je prosím řekni rovnou a netrus náznaky! :-)

  Na mě výjevy typu „už jsi dost starý na to, aby sis zjistil, co všechno jsem zjistila“ moc nefungují, jednej se mnou prosím jako s úplným idiotem, který skoro nic neví, pokud mi chceš něco sdělit. Já se rád nechám přesvědčit a poučit o čemkoliv a od kohokoliv, poslouchám tě, ale musíš se alespoň maličko snažit. Pokud se nesnažíš nikoho přesvědčit… proč vůbec přispíváš?

  V jenom článku sama autorka psala
  Už jsi dost stará na to, abys uměla udělat odkaz. Umí to tady i většina osmiletých. Určitě nejsem sám, kdo by si rád přečetl, na čem zakládáš své přesvědčení. Máš možnost nám ukázat, že máš celou dobu pravdu, tak ji využij, ne?

  Neodpověděla jsi mi na otázku, jestli zastáváš názor, že postup Sovětského svazu v sedmdesátých let byl správně.

  Příspěvek z 7. srpna v 15:16.
  Magdafox v něm napsala:

  Pro MM žížalu. Komentář týkající článku jsem psala jako reakci pro Václava 7. Opravdu mne nebaví odpovídat všem jako malým dětem a dokola a polopaticky jim to předkládat. 8-P Myslím, že má sdělení jsou srozumitelná i těm, kterým je skoro 40 let. O= O rodičích se zmiňuje. Bohužel špatně čteš. V jenom článku sama autorka psala o společné cestě s matkou na služební cestu do Bruselu. Monika J, za svobodna K. Asi málokdo jezdí na služebky do centra počátku EU. O=

  Příspěvek z 4. srpna ve 20:36.
  –MM– v něm napsal:

  Pralinka2: Vážně? To víš jak? Ona to snad někde napsala?

  Ptám se jí, co si myslí, protože mě to skutečně zajímá. Zatím žádný komentář týkající se článku neměla (komentuje jen autorku a z nejasného důvodu její rodiče).

  Příspěvek z 4. srpna v 19:16.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Hlavně asi zastává názor, že byl správně postup Sovětského svazu v srpnu 1968.

  Příspěvek z 4. srpna v 17:52.
  –MM– v něm napsal:

  Pro Magdafox podprsenku okolo papouška: No, je pravda, že počítačové hodiny ve škole mě nikdy moc nebavily. :-(

  Pročetl jsem si příspěvky MonikyJanky a nenašel jsem, že by zmiňovala něco o svých rodičích. Můžeš mě prosím odkázat na konkrétní místo?

  Mám pocit, že jsi tento článek možná ani nečetla. Nebo zastáváš názor, že postup Sovětského svazu v sedmdesátých let byl správně?

  Příspěvek z 4. srpna v 16:27.
  Magdafox v něm napsala:

  Pro MM žížalu. Odpověděla jsem dostatečně. Když projdeš příspěvky autorky, vše potřebné nalezneš. Netrvalo mi to ani 5 minut. ;-D Pro některé bohužel problém. To samé jako osočování z tvé strany ohledně nějakého příhlašování. Evidentně máš problém s počítačovou gramotností. :-> Odpovídala jsem primárně Václavovi 7 a čekala jsem " potrefené husy" A můj předpoklad se splnil.

  Příspěvek z 3. srpna v 17:48.
  –MM– v něm napsal:

  Pro Magdafox papouška v podprsence: Kdybys odpověděla na moji otázku, dozvěděli bychom se více. ;-)
  Proč vůbec nějak přispíváš, když nechceš nic srozumitelného říkat?

  Zběžně jsem si prošel její příspěvky a nic o jejích rodičích tam nenacházím.

  Příspěvek z 3. srpna v 16:29.
  Magdafox v něm napsala:

  Po MM žížalu . Kdyby jsi sledoval autorku a používal základní znalosti ze základní školy. Dozvěděl by jsi se stejné informace. B-)

  Příspěvek z 2. srpna ve 23:01.
  YakariSioux v něm napsal:

  Pro ty kdo by mohli mít potíže s textem: Jak je třeba duchovnej, slov, rokov, predkov, tak tam se v na konci slabiky nečte jako f, ale jako u. To iv na konci slabiky to musí znít docela zajímavě. Dvojhlásky ia, ie a iu se čtou jako ja, je a ju, při výslovnosti ô je pusa na u a to přechází na o, vysloví se uo a ľ je měkké l vyslovující se jako lj. Dále ä se vyslovuje jako takové e, dlouhé ĺ a ŕ je dlouhé l a r. Jinak robiť je dělat, z čehož vychází i robotník, kurič je topič, lágry jsou koncentráky a v baniach je v dolech. Jinak super článek.

  Příspěvek z 2. srpna ve 22:05.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Milá Magdafox, o Ukrajine píšem preto, lebo ma momentálne zaujíma aj jej fandím, že nech vyhrá túto vojnu. V minulosti som tu mala aj nejaké články o Bielorusku + sem-tam niečo iné. Kto vie, možno nabudúce budem písať o Rumunsku alebo Bulharsku.:-D:-D:-D
  P.S. Keďže sa tváriš, že poznáš mojich rodičov, môžeš mi napísať ich mená a aj to, či ešte žijú?8-o

  Příspěvek z 2. srpna ve 21:02.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Hezký a zajímavý článek. ok

  Magdafox je jen ruský troll. Nevšímejte si ji.

  Příspěvek z 2. srpna ve 20:58.
  YakariSioux v něm napsal:

  Mně slovenština teda fakt nevadí, na Slovensku dávají novější díly Yakariho a vím, že se ô čte jako dvouhláska uo a ľ je měkké l a čte se jako lj. Jako kdybychom latinské názvy měsíců neznali z angličtiny nebo němčiny. Škoda že taky nemáme január, február, mařec, apríl, máj, jůn, jůl, august, september, oktober, november, december :-D

  Příspěvek z 2. srpna ve 20:56.
  –MM– v něm napsal:

  Magdafox: Kde a kdy jsi poznala její rodiče? 8-o
  Ty si vedeš její kádrový profil? Jak si stojíme my ostatní? :-)

  Příspěvek z 2. srpna ve 20:49.
  Magdafox v něm napsala:

  Pro Václava7 . :-) Proč to sem autorka dala? Protože je potřeba promazat kola propagandy. Podpora Ukrajiny klesá a je to potřeba to trochu oživit tehdenčními články o zlých Rusech a hodných Ukrajincích. Autorka se vyžívá v tématu Ukrajiny dlouhodobě. Většina článků je psaná stylem propagandy svazáků. Jelikož má průpravu od rodičů, jazyk eurosvazáka si osvojila vcelku dobře. O=

  Příspěvek z 2. srpna v 9:54.
  smejky225 v něm napsal:

  Rozumět slovenštině je základ! Starší generace rozumí perfektně, proč mladá musí mít něco extra? Brzy bude omladina potřebovat i audio, protože nebude umět číst ani v českém jazyce. Pořád samé ústupky a zjednodušení kde čeho. Z kontextu se dá slovenština odvodit. Ale asi začnu jezdit na Slovensko s tlumočníkem, přece jen, jistota je jistota. 😀

  Příspěvek z 2. srpna v 9:43.
  majdula2000 v něm napsala:

  No někteří, zejména děti, s tím můžou mít trochu problém. Jedná se sice o dost podobné jazyky, ale jsou tam velmi odlišná slova, u nichž nemusí být zřejmé, co znamenají. Ta jsou pak jako v každém cizím jazyce, u něhož je třeba slovíčka znát, pokud mu má člověk rozumět.

  A pokud zrovna ty slovníček nepotřebuješ, tak si ho jednoduše nevšímej. To je stejné jako u textů vysvětlivky. Někdo to nepotřebuje (může to ignorovat), ale na druhou stranu jsou lidé, kterým to čtení může hodně usnadnit.

  U dobrého textu by měl čtenář mít po ruce všechno, co ke čtení může potřebovat, aby se nemusel rozptylovat hledáním toho, čemu nerozumí. Z tohoto pohledu tedy je vhodné psát jak vysvětlivky, tak slovníčky, pokud je předpoklad, že je někdo potřebovat může.

  Příspěvek z 2. srpna v 9:02.
  Václav7 v něm napsal:

  Už mám těch ukrajinců plný zuby. co je nám sakra do ukrajinců a do jejich života? proč nenapíšeš článek o někom z Česka...

  Příspěvek z 2. srpna v 8:27.
  smejky225 v něm napsal:

  Článek je skvělý. :-)

  Nechápu,jak může slovenština znepříjemnit čtení a stejně nesmyslný je i slovník pod článkem. To jsou Češi už tak hloupí,že nerozumí slovenštině?

  Příspěvek z 2. srpna v 8:13.
  klariss v něm napsala:

  Tenhle článek je vážně moc povedený. Článek je poměrně dlouhý, takže jsem se dozvěděla spoustu informací. Akorát je psaný slovensky takže čtení mi to trochu, jak to říct, no znepříjemnilo. Na druhou stranu většina článků je v češtině takže neuškodí si čas od času polámat hlavu nad slovenským článkem:-D Dávám pět tlapek, zasloužíš si to!

  předchozí 1 další