Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jedlé kelímky na pití

  vydáno  •  Příroda

  Poslední dobou si začínáme uvědomovat, jak moc vším plýtváme a znečišťujeme přírodu. Protože si lidé často kupují pití z automatu, vymysleli studenti z Prahy jedlé kelímky. Že jste o nich ještě neslyšeli ani nečetli?

  Asi nějak takto vypadají, © legáček

  Také si jako mnoho lidí kupujete pití z automatu? Plastové a papírové kelímky se dlouho rozkládají, tak napadlo dva studenty vyrobit jedlé kelímky, protože lidé jedí často ke kávě (a nejen k ní) sušenky.

  Tyto těstové kelímky jsou skvělým pomocníkem při čištění naší země. Nezbude po nich žádný odpad – prostě zaplaťte, vypijte, snězte a buďte šťastní, že jste pomohli naší krásné zemi!

  Jak to vlastně ty chytré hlavy napadlo? Přeci tak, že když si je lidé často kupují, jsou kelímky výborné jako motivační produkt k pomoci přírodě. Navíc... co je lepší motivace než jídlo?

  Jak dlouho ale udrží nápoj v požadované teplotě, aniž by se rozpustily? No tak teplý nápoj udrží až dvanáct hodin! A jak dlouho trvalo objevit to správné složení těsta? Představte si, že dokonce rok a půl! Kelímky jsou sladké i slané! Určitě se rychle rozšíří a naše planeta bude o něco čistější!

  Teď trochu od tématu, představte si, že by nikdo netřídil odpady, neexistovali by popeláři a všechen odpad by byl na zemi. Je to strašná představa, co? Ani by se zde nedalo pohybovat. Ale co s plasty? S papírem? Se sklem? S bioodpadem? A kovem? S prádlem? Jednoduše třídit a nepoužívat tolik plastu, kupovat biověci a říct si stop plýtvání! Bioodpad na kompost, prádlo a hračky do bílého kontejneru.

  Doufám, že budete třídit a zlepšíte tím naši krásnou planetu Zemi. Hodně zdaru přeje legáček!

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 27. dubna ve 14:17.
  ekologický v něm napsal:

  Proč by si to měla splést, když to existuje? 8-o

  Příspěvek z 27. dubna ve 12:57.
  Buřtguláš v něm napsal:

  Ahoj, o tomhle slyším prvně.
  Ale už jsem slyšel o jedlých kelímcích z mořských řas nespletla sis to?(byli vyrobený v číně nebo ve vietnamu teď nevím)

  Příspěvek z 22. dubna v 10:40.
  Matisek v něm napsal:

  Zajímavý nápad, ale nevím, kolik lidí by bylo ochotno si připlatit za jedlý kelímek.

  “No tak teplý nápoj udrží až dvanáct hodin!“
  To by mě zajímalo, který nápoj zůstane teplý až dvanáct hodin. :-D Nebo kdo si svůj nápoj v jedlém kelímku nechá tak dlouho.