Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jedlé kelímky na pití

  vydáno  •  příroda

  Poslední dobou si začínáme uvědomovat, jak moc vším plýtváme a znečišťujeme přírodu. Protože si lidé často kupují pití z automatu, vymysleli studenti z Prahy jedlé kelímky. Že jste o nich ještě neslyšeli ani nečetli?

  Asi nějak takto vypadají, © legáček

  Také si jako mnoho lidí kupujete pití z automatu? Plastové a papírové kelímky se dlouho rozkládají, tak napadlo dva studenty vyrobit jedlé kelímky, protože lidé jedí často ke kávě (a nejen k ní) sušenky.

  Tyto těstové kelímky jsou skvělým pomocníkem při čištění naší země. Nezbude po nich žádný odpad – prostě zaplaťte, vypijte, snězte a buďte šťastní, že jste pomohli naší krásné zemi!

  Jak to vlastně ty chytré hlavy napadlo? Přeci tak, že když si je lidé často kupují, jsou kelímky výborné jako motivační produkt k pomoci přírodě. Navíc... co je lepší motivace než jídlo?

  Jak dlouho ale udrží nápoj v požadované teplotě, aniž by se rozpustily? No tak teplý nápoj udrží až dvanáct hodin! A jak dlouho trvalo objevit to správné složení těsta? Představte si, že dokonce rok a půl! Kelímky jsou sladké i slané! Určitě se rychle rozšíří a naše planeta bude o něco čistější!

  Teď trochu od tématu, představte si, že by nikdo netřídil odpady, neexistovali by popeláři a všechen odpad by byl na zemi. Je to strašná představa, co? Ani by se zde nedalo pohybovat. Ale co s plasty? S papírem? Se sklem? S bioodpadem? A kovem? S prádlem? Jednoduše třídit a nepoužívat tolik plastu, kupovat biověci a říct si stop plýtvání! Bioodpad na kompost, prádlo a hračky do bílého kontejneru.

  Doufám, že budete třídit a zlepšíte tím naši krásnou planetu Zemi. Hodně zdaru přeje legáček!

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 27. ledna v 10:53.
  MichP v něm napsal:

  Jančulka

  Tak se to možná dostalo i do zahraničí :-> stejně jako naše pivo je taky v zahraničí

  Příspěvek z 26. ledna v 15:53.
  Jančulka v něm napsal:

  Jedly kelimky prodavaji v jedny kavarne u nas :->
  Ale nevim jestli to fakt vymysleli v CR. Je to i v zahranici co vim...

  Příspěvek z 27. dubna 2021 ve 14:17.
  ekologický v něm napsal:

  Proč by si to měla splést, když to existuje? 8-o