Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jen jedna Ewa je ta pravá. Která?

  vydáno  •  Kultura · Hudba
  Možná jste někdy na internetu narazili na někoho, kdo tvrdil, že je Ewa Farna. Ale – jak nám osobně potvrdila ta skutečně pravá Ewa, s téměř 100% pravděpodobností to byl někdo docela jiný. Zpívající školačka ze severomoravské Vendryně totiž na vysedávání u internetu příliš času nemá. V září začala studovat gymnázium v Českém Těšíně. Pokud už jí nějaký volný čas náhodou zbývá, nejraději ho tráví s kamarády.

  Setkání výherců soutěže serveru Alík.cz s Ewou Farnou., © Radkaa

  Jaká je skutečná Ewa - o tom se v pondělí 17. listopadu přesvědčila při svátečním obědě pětice výherců soutěže, která nedávno proběhla na serveru Alík.cz. Z 2 551 soutěžících se štěstí usmálo na Lenku, Kristýnu, Vlaďku, Leonu a Filipa. Počáteční nervozita brzo zmizela a každý se vyptával na to, co ho zajímalo.

  Velmi obtížné bylo najít den, kdy by se Ewa mohla s výherci sejít. Přece jen má poněkud víc zaplněný kalendář nejen koncerty, ale i dalšími povinnostmi, než její vrstevníci. Dokonce tak moc, že když nedávno měla vystoupit v jinak živě vysílaném pořadu na televizi Óčko, nešlo to zařídit jinak, než natočit pořad dopředu…

  Záhy se ukázalo, že i den, který většina z nás měla díky státnímu svátku volno – tedy 17. listopad, má Ewa našlapaný od rána až do pozdního večera. Dopoledne zkouška na večerní koncert Strom naděje a splněných přání, focení, setkání s výherci Alíka a vystoupení v přímém televizním přenosu. Zajímalo nás, jestli se aspoň zítra Ewa dopřeje pozdější budíček. Vždyť z Prahy do Vendryně je to téměř 400 kilometrů!

  Ewa nás ujistila, že další den nesmí zaspat a že vstává v šest ráno a míří do školy. Na vysvětlenou dodala: „Zítra píšeme písemku, nechci ji zameškat. Navíc mne nebaví dopisovat.“

  Zajímalo nás, jak často vlastně Ewa do školy chodí. „Teďka zrovna je listopad, to se má chodit do školy 20 dní a mně to vyjde 16x. Pohodička. Ta škola mně baví. Někteří říkají, že na gymnáziu je to strašně těžký, že je to velký skok ze základní školy. Ale nezdá se mi to tak strašný. Hodně mi vadí, že přestávku máš pět minut a během nich musíš projít třeba na druhý konec školy.“

  Těžký úkol – aneb co Ewu fakt nebaví

  Ewa Farna raději zpívá než kreslí.Hned na začátku Ewu poněkud zaskočila Leonka svým přáním: „Namalovala bys mi něco do památníku?“ Ewa se chopila tužky a po chvíli vykouzlila usměvavé sluníčko. Při kreslení se přiznala, že výtvarka ji nikdy moc nebavila. Když si na gymnáziu mohla volit mezi výtvarkou a hudebkou, přihlásila se na hudebku. Zajímalo nás, jestli se na hudebce nenudí. Následovala udivená otázka: „Já proč?“ A pak Ewa dodala, že hudebka je spíš o skladatelích a hudební teorii. Proto si myslí, že to pro ni bude užitečné.

  Zklamaní fanoušci – mohou si za to sami?

  Filip chce mít také vlastní fotku Ewy.Chtěli jsme vědět, jestli má Ewa někde na webu svůj profil. Přiznala se, že ji moc trápí, kolik lidí se za ni dokáže vydávat, ale ona si profily nezakládá. Pro fanoušky má svůj web www.ewafarna.cz. Zvlášť smutné prý je, když za ní po koncertě přijde někdo a dožaduje se čehosi, co mu prý slibovala přes ICQ. S údivem odpoví: „Ale já si s tebou vůbec o ničem takovém nepsala!“ Překvapený fanoušek či fanynka ji v tu chvíli možná považují za nafoukanou a vysvětlují: „Ale vždyť si spolu dopisujeme dva měsíce!“

  Ewa dodává, že těch, kteří se nechali nalákat do podobné pasti je jí velmi líto, ale že s tím nemůže nic dělat. Jediné co může, je poradit, abyste nevěřili nikomu, kdo se za ni na internetu vydává. Tedy pokud to není on-line rozhovor, kdy skutečně sedí někde v redakci a odpovídá na otázky. Vždyť jen na Alíkovi najdete přes 370 přezdívek, v kterých se objevuje jméno Ewa. A tedy i leckoho, kdo na vizitce tvrdí, že Ewa Farna je:

  • Ewa-- S Alíkem kamarádím už 348 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Ewa Farná a je mi 15 let.
  • Ewa____Farna S Alíkem kamarádím už 204 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Ewa Farna a je mi 15 let.
  • Ewa__Farna - S Alíkem kamarádím už 250 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Ewa Farna a je mi 15 let.
  • Ewa_Farná - S Alíkem kamarádím už 322 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Ewa Farná a je mi 14 let. Narozeniny mám 23. června.

  Jazyky mlsné i světové

  Ewa se nenechala dlouho pobízet a ráda ochutnala různé dobroty.To by bylo, aby se ve chvílích mezi jídlem nestočila řeč i na to, co komu chutná. Ewa, která během oběda odvážně ochutnávala i méně obvyklé pochoutky (jako první vyrazila k zeleninovému baru), se přiznala, že miluje hlavně českou kuchyni. Moc ráda si pochutná na kachně nebo na moravském vrabci. Doma prý nejvíc kraluje v kuchyni maminka. Byli jsme zvědavi, jak vaří Ewa. Odpověď na sebe nechala chvíli čekat. Nejprve pobavený smích a pak následovalo upřímné přiznání: „Já tak polívku, maximálně…“

  Zajímalo nás, jestli má Ewa oblíbené nějaké polské speciality. Moc ráda si pochutná na bramborových plackách, jakési obdobě našich bramboráků (placki ziemniaczane). „Normálně dáte mouku, brambory, do toho vejce, zamícháte to a pečete bez tuku. Je to strašně dobrý. Jí se to převážně se slaninou, nebo se smetanou nebo s cukrem. Já to mám nejraději se smetanou. Říkáme tomu placek“

  Ewa odvážně ochutnávala nejrůznější dobroty.Na gymnáziu v Třinci, kde studuje v polštině, se začala Ewa učit francouzsky. A s námi se bavila česky. Proto jsme byli zvědavi, jestli zvládá i něco anglicky: „Učila jsem se soukromně, něco málo jako hallo řeknu, ale velká sláva to není. Docela mně to mrzelo, že když jsem byla v Londýně a setkala se s kluky z Jonas Brothers, tak jsme všude měli tlumočníky. Úplně všude…“ Ewa by si ráda udělala čas na hodiny zpěvu, tance a právě angličtiny.

  Netrvalo dlouho a řeč byla i o štíhlé linii. Ewa tvrdí, že má dispozice být postavou jako goralka (goralé - horalé ze severních Beskyd), tedy určitě ne příliš štíhlá. Tak se snaží jíst jak jen to jde zdravě: raději málo a častěji. A taky si dává pozor na pozdní večerní jídla.

  Jak zlobí Ewa?

  Setkání výherců soutěže serveru Alík.cz s Ewou Farnou.Určitě to znáte – sám na sebe člověk velmi nerad vyzrazuje své nectnosti. Ti, kteří s ním žijí, je znají a ti ostatní o nich ani nemusí vědět. Ale nakonec se Ewa přiznala, že těmi bolavými místy je pořádek (tedy spíše nepořádek v pokojíčku) a nedochvilnost – prostě když už se někam má vyrazit, Ewa ještě není připravená a čeká se na ni.

  Měli jsme štěstí a na Ewu jsme čekat dlouho nemuseli. Nicméně čas určený ke společnému setkání všem zúčastněným náramně rychle utekl. Ještě společné foto, pár autogramů pro sebe i své blízké a Ewa míří na koncert Kapky naděje, kde bude večer vystupovat.

  Při odchodu Kristýna s potěšením konstatuje, že ta pravá Ewa nejenže není nafoukaná, jak o ní občas někdo tvrdí, ale je prostě fajn.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (94)

  Příspěvek z 13. dubna 2009 ve 12:58.
  Adamek-01 v něm napsal:

  date mi plsky ewi farne e-mail ?????

  hele kdo vi jaky ma ewa e-mail tak mi ho plsky dejte !!!!!!!!!44252525251

  Příspěvek z 24. března 2009 v 17:27.
  Jessica69 v něm napsal:

  Ewa i Lucka

  co řešíte? každá je jiná, každá má jinej styl, jiný písničky...... každá má svoje klady a zápory.... bezva jsou obě....
  akorát každej si na jedný najde něco co na druhý nenajde nebo nechce najít....
  chyba je v nás ne v nich......
  jedna je prostě lepší.....
  ale pro koho?
  pro všechny?
  ne.... jen pro vás.... vy o tom víte....
  hlasovat se může... ale kdo má jistotu, že hlasovali všichni.... a jenom jednou?
  hlavně tu druhou nepomlouvejte! k čemu by to bylo?
  jedna se vám nelíbí, tak ji nechte bejt.... nic vám neudělala... jen vám zrovna nepadla do oka... za to ona přeci nemůže!

  Příspěvek z 15. března 2009 v 17:09.
  pavlínka5 v něm napsal:

  ewa farna

  kdyš se vám nelíbí ewa tak sem nechodte!12