Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ještě čtu pohádky. Jsem divná?

  vydáno  •  Knihy · Pohádky
  Zrovna nedávno jsme se bavily s holkama, co čteme. Kamarádky začaly říkat, jaké knihy zrovna čtou: jedna detektivku, další nějakou novinku, jiná akční knihu, další zas deník nebo knihu o zvířatech. I já jsem řekla, co právě teď čtu, a holky se mi vysmály. Čtu totiž pohádkovu knížku o princeznách a právě jsem dočetla jinou jménem "Pohádky o zvířátkách".

  © Ilustrace Kamila Skopová

  Je to možná trapné, ale co se dá dělat, když už jste dávno dočetli všechny knížky od Vánoc. Na konci dubna jsem měla narozeniny a knížek jsem dostala asi tak sedm. Všechny jsem je už ale taky přečetla, protože byly hrozně slabé. Do knihovny samozřejmě chodím - nedávno jsem si půjčila čtyři knihy, ale všechny jsem opět brzy přelouskala, i když byly docela tlusté (asi jako "Stmívání"). A tak prostě právě čtu knížku o princeznách a princích - no, zkrátka pohádkovou.

  Někdo si myslí, že je to jen pro malé děti, ale ty velké děti a dospělí si tam také najdou svoji skulinku, do které by si vlezli. Zkrátka a dobře, pohádkové knížky jsou pro každého, každý si v nich něco najde. Každý ma přece svůj pohádkový svět.

  Tímto článkem bych chtěla vyjádřit soucit pohádkovým knihám, mám je totiž ráda. A prosím, nesmějte se někomu, kdo má rád pohádkové knížky, jako já. Je to přece jeho věc, co čte, nebo ne? Tak se, prosím, trošku zastyďte nad tím, co jste udělali. Nemyslete si, že knížky nemají uši. Všechno slyší!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (56)

  Příspěvek z 25. srpna 2010 v 9:29.
  Dedýsek v něm napsal:

  Taky čtu pohádky

  Moje sestra(9) má doma knížku,která se taky jmenuje Pohádky o zvířátkách.Musím se přiznat,že si někdy lehnu na postel,nebo sednu na pohovku,či na křeslo a otevřu si právě TUHLE knížku.Pohádky mám  ještě ráda a to je mi 11.Čtu samozřejmě  častěji knížky pro větší,ale nikdy není na škodu si jednou začas přečíst pohádku161616

  Příspěvek z 22. srpna 2010 v 17:04.
  kacinkakottova9 v něm napsal:

  doporučuji

  knihu strašidla po telefonu je dobrodružná a taky napínavá kdo ji chce opsat at napíše je nejjjjjjjj4

  Příspěvek z 22. srpna 2010 v 17:00.
  kacinkakottova9 v něm napsal:

  jsou dobry

  jáý je taky čtu a hlavně koukám je mi919