Alíkovina

Ježíš Kristus

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Určitě jste o Ježíši už něco slyšeli. Ted' se dozvíte více.

Naturalistické Pašijové hry, představení o utrpení a smrti Ježíše Krista v podání ochotnické skupiny OSLI, si na Velký pátek v České Lípě nenechaly ujít stovky lidí (14. dubna 2017), © MAFRA

Ježíš se narodil 25. prosince - tedy na Vánoce od té doby je slavíme, roku 0, lidé začali odpočítávat letopočet. Byl potulný kazatel. Narodil se Marii a Bohu. Marie měla snoubence Josefa, potom se dozvěděla od anděla, že bude mít miminko - od Boha, Ježíše.

Ježíš se narodil ve chlévě, protože v hostinci už neměli místo. Když se narodil, byla na obloze Kometa. Lidé pospíchali do chléva a přinášeli Ježíši dary. Byli tam i 3 králové. Měl 12 apoštolů - učedníků. Když se dal pokřtít v řece Jordánu z nebe se ozval hlas Boha a Bůh se proměnil v holubici: „To je můj milovaný Syn. Toho poslouchejte.’' Mnoho lidí se dalo pokřtít. Byl také léčitel - uzdravoval nemocné a křísil mrtvé. Také vzkřísil svého kamaráda Lazara, který byl nemocný a umřel.

Vyprávěl různá podobenství a o Božím Království a o Bohu, které jsou v Bibli. Vlastně je to všechno v Bibli. V jeho 33 letech ho ukřižovali. Bylo to o Velikonocích a byl pátek. Po třech dnech ho Bůh vzkřísil a 40 dní se objevoval lidem. Potom odešel do Nebe.I Vy se k němu můžete modlit i k Bohu. Jsou to přece naši kamarádi a rodina.

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (118)

Příspěvek z 26. března 2018 v 17:25.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Děkuji :-)

Příspěvek z 26. března 2018 v 17:22.
Selendra v něm napsala:

Hezký článek. Já v Boha taky věřím. :)

Příspěvek z 9. února 2018 v 18:25.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Děkuji