Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  „Ježíšek“ na Božím Daru začal opět razítkovat přání a pohledy

  vydáno  •  Vánoce · Zima
  Beztrestně smí otvírat cizí psaní poštmistr Marek Smitka v Krušnohorském Božím Daru jen jedou ročně - před Vánocemi na jediné nebeské poště v Česku. Dopisy dětí, které si píší Ježíškovi o dárky, jsou totiž veřejným tajemstvím. Otevírat je, ale také razítkovat došlá přání, bude Smitka až do 23. prosince.

  Razítko vánoční pošty na Božím Daru., © MAFRA

  "Je to jediný okamžik, kdy pošta čte dopisy od dětí a může je i komentovat. Obecně totiž pošta nesmí znát obsah jakýchkoliv zásilek," říká mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

  Na poštu na krušnohorském Božím Daru automaticky putují všechna psaníčka adresovaná nebi či Ježíškovi.

  Jen první dva roky - v letech 1994 a 1995 - zkoušel poštovní Ježíšek z nejvýše položené pošty v Božím Daru dětem odpovídat. Nyní dopisy, v nichž si děti píší o dárky, jen otevírá. Na víc Ježíškovi nezbývá sil, protože Vánoční pošta, se kterou přišlo v roce 1994 generální ředitelství České pošty, se mezi lidmi uchytila.

  pošli přání ježíškovi

  Až do 13. prosince můžeš napsat své přání Ježíškovi také prostřednictvím stránek Alík.cz. Třeba zrovna ty budeš mít štěstí a přání se ti splní!
  Formulář přáníčka

  Někdy bývají seznamy vánočních přání neveselé čtení. Jedna tělesně postižená dívka například napsala Ježíškovi, že chce poznat jinou lásku než tu od maminky. Jiný chlapec se svěřil, že rodiče nemají moc penízků. Proto si přeje, aby jim Ježíšek přinesl něco hezkého.

  "Děti se trochu změnily. Zatím otevírám za Ježíška samé dopisy s přáním na nadílku z elektroniky. Lásku nechce nikdo. Jeden dětský pisatel požaduje od Ježíška pod stromeček šest milionů korun," vysvětlil Smitka.

  Vánoční pošta na Božím Daru.

  Jeho hlavní povinností je do 23. prosince osm hodin denně razítkovat pohledy a vánoční přání příležitostným poštovním razítkem. Obzvláště si dává záležet na razítku pro filatelisty. Svou povinnost nesvěří ani mamince Anně a sestře Iloně, které mu s razítkováním metráků zásilek pomáhají.

  Ježíškova pošta

  Ježíškova poštaVánoční pošta
  362 62 Boží Dar

  Převzato z MF DNES

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 3. prosince 2009 v 16:12.
  Brčko9 v něm napsal:

  Nadpis příspěvku

  Ten, co chce pod stromeček šest milionů, je teda borec :D