Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkoviny na téma Jídlo

  Málo známé ovoce

  vydáno 15. června ve 4:00

  Ovoce jako např. jahody, třešně, pomeranč, banány atd. zná každý. Ale je i hodně druhů ovoce, o kterých ani nevíme, že existují. Pokud máte rádi ovoce a chcete se něco dozvědět o méně známých druzích, přečtěte si tento článek.

  Recept na výborné domácí vafle

  vydáno 8. května ve 4:00

  Už jste někdy měli domácí vafle? Ne? Tak doporučuji tento recept!

  Autorka: LucikPucik123

  Lowcarb a keto stravování

  vydáno 3. května ve 4:00

  Už jste někdy slyšeli o lowcarb nebo keto dietě? Není to klasická dieta, kdy se mučíme hlady, jak by si možná většina z vás myslela. Pojďme se na to tedy podívat.

  Autorka: Rapo

  Tajenka na jídlo a suroviny

  vydáno 29. dubna ve 4:00

  Vyznáte se v kuchyni a máte přehled o surovinách a pokrmech? Otestujte své znalosti pomocí tajenky.

  Autor: Rex999

  Něco o guláši + recept

  vydáno 2. dubna ve 4:00

  V Česku mezi pokrmy není větší klasika než guláš. Existují desítky různých postupů, ukážeme si, jak ho dělám já, a něco si o guláších řekneme.

  Autor: Rex999

  Jsou „zdravé“ potraviny opravdu zdravé?

  vydáno 13. února ve 4:00

  Kdo by neznal rohlík nebo chleba namazaný máslem. Tuto „pochoutku“ si každý rád dopřeje. V souvislosti s tím však slýcháme, že tohle pečivo není moc zdravé a že jiné je zdravější. Pojďme se v tomto článku podívat, jak to s tím pečivem dooprady je.

  Autor: Rex999

  Rostlinná mléka – kvíz

  vydáno 5. února ve 4:00

  Víte, čím vším se dá nahradit živočišné mléko a jaké mají různá rostlinná mléka vlastnosti? Vyzkoušejte si své znalosti v tomto kvízu o rostlinných nápojích.

  Autor: YOYO

  Pejsek Alík a jeho přejídání

  vydáno 4. února ve 4:00

  Příběh vypráví o třech zvířecích kamarádech, kteří řeší problémy jednoho z nich – pejska Alíka. Pejsek Alík byl hrozný nenasyta a mlsoun. Snědl by úplně všechno, což ne vždycky bylo správné a dobré pro jeho bříško.

  Autorka: L1u0c0k4a

  Shrnutí soutěže Syté a veselé

  vydáno 3. ledna ve 4:00

  Alíkova vánoční koleda pro rok 2023 se věnovala jídlu, protože na Vánoce nás obvykle čeká nejen něco pěkného pod stromečkem, ale i na talířích a podnosech. Písničku se tentokrát podařilo nazpívat před Vánocemi.

  Autor: Koalík

  Jak dobře znáš druhy sýrů aneb Za sýrem kolem světa

  vydáno 1. května 2023 ve 4:00

  Na světě existuje velké množství sýrů, od klasických plátkových po krémové, s obsahem bylinek a koření či bez. Každý chutná jinak, liší se tvarem, barvou, strukturou i vůní. Znáš sýry slovenské, francouzské a další, které se v tajence objeví?

  Autorka: Ändřläk_

  Historie čokolády + kvíz

  vydáno 16. ledna 2023 ve 4:00

  Kdy se vůbec tato dobrota objevila? Jak dříve chutnala? Kdo stojí za jejím počátkem? Které velké firmy ji dnes prodávají? To se dozvíte v tomto článku, který obsahuje i čokoládový kvíz!

  Autor: Fildamilda

  Kvíz – vánoční jídla

  vydáno 26. prosince 2022 ve 4:00

  Dny v období Vánoc jsou známé klidem, mírem, tradicemi a spoustou dalších věcí, ale taky zajímavým jídlem, které většinou po zbytek roku neuvidíte. Ovšem víte, jaká jídla jedí na Štědrý den v jiných zemích? A tušíte něco o českých štědrovečerních jídlech? Zkuste si tento kvíz!

  Recept na sladký život? Čokoláda!

  vydáno 3. prosince 2021 ve 4:00

  Čokoláda nejen, že je sladká dobrota, ale je bohatá i na živiny, zlepšuje prokrvení, snižuje krevní tlak i riziko cukrovky, stimuluje mozek, pomáhá prevenci infarktu a Alzheimerovy choroby. Dokonce se dokáže chopit i role antidepresiva.

  Autorka: 1v8na
  předchozí 1 další