Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jídlo dne

  vydáno

  Zajímá Vás, jak správně byste měli jíst? Tak tento článek je přímo pro Vás. Najdete tu jednotlivá jídla dne a co by měla obsahovat.

  Pro vítěze v soutěži Banánová cesta, © archiv

  Snídaně

  Snídaně je prvním a nejdůležitějším jídlem po probuzení. Snídáme 15-30 min. po probuzení, aby si tělo zvyklo. Často se také probouzíme unavení a to buď kvůli tomu, že jsme se zle vyspali, a nebo kvůli tomu, že naše tělo už nemá jídlo v úsporném režimu ze včerejšího dne - dochází nám energie. Proto se potřebujeme vydatně nasnídat, abychom znovu načerpali energii pro následující den.
  Lidé kteří nesnídají, dělají proto velikou chybu, energii proto sbírají až při svačině nebo obědu.

  static-cdn2-w2.webnode.com/files/3t/3tp/3tpjew.jpg?ph=54bd0e3e5c

  Pitný režim
  Pitný režim bychom měli dodržovat přes celý den, a to i ráno po probuzení. Nejčastěji po ránu pijeme čaj, džus nebo mléko a dospělí se k ránu napijí třeba kávy. Teď se vraťme k čaji. Některé čaje dokáží nastartovat organismus, jiné zase uspávat duši. Pro nastartování organismu je zelený čaj přímo typický, ne jen pro jeho originální chuť, ale to i pro jeho zdravé složení.

  Co snídat? Snídaně by se obvykle měla skládat z připravitelných částí jídla, které jen minimálně prošly vařením. Vhodné pro snídani jsou např. ovesné vločky, cereálie, ale třeba i chléb.

  Svačina

  1. Svačinu zpravidla konzumujeme ve škole, nebo v práci. Pro svačinu je asi nejvhodnější ovoce, ovoce vám dodá spoustu energie a podpoří vaši mysl. Ke svačině je vhodnější ovoce než zelenina i přes to, že by zelenina měla být správně složená v každém jídle. Ale zelenina nemá tolik energie jako ovoce.
  Ovoce by se nemělo jíst moc k večeru, protože energii na noc opravdu nepotřebujete, pokud nebudete náměsíční a celou noc nepůjdete kilometry dlouhou trasu.:-D

  static-cdn1-w2.webnode.com/files/0m/0mg/0mgwov.jpg?ph=54bd0e3e5c

  Oběd

  Oběd se konzumuje v odpoledních hodinách. Často se skládá se tří chodů: Polévka, hlavní vchod a někdy to bývá i dezert. Doporučuje se ke každému hlavnímu vchodu kus zeleniny.

  Po obědu následuje 2. svačina, která se skládá z libovolných částí jídla. Neměla by ovšem mít vzhledem k pozdější době těžké složení. Správně by se 2. svačina měla konzumovat v čase mezi obědem a večeří.

  Večeře

  Večeře je už posledním jídlem dne, měla by být lehčí a skládat se z co nejméně kalorických jídel, podle času, kdy je večeře podávána. V pozdějších hodinách po osmé hodině, by se už konzumovat nic nemělo, aby se do vašeho těla, víc věcí neukládalo. K pitnému režimu je zde na místě, voda, čaj. Protože džus nebo jiné šťávy nám mohou dodat také energii nebo dost cukru, což na večer... nepotřebujeme.

  Jídlo můžeme ovšem jíst i mezi některými z chodů. Ovšem kolik toho máte sníst a vypít, si musíte zjistit vy, ohledně vašeho věku.

  Já doufám že jste se z tohoto článku alespoň něco dozvěděli , protože mi dalo velkou práci , to vše pořádně nastudovat a sepsat co nejstručněji. Kdybyste chtěli podobných článků víc, týkajících se životního stylu, klidně mi napište, budu ráda.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 9. února 2018 ve 13:40.
  Andílek019 v něm napsala:

  fyrefli, pokud opravdu jíš jen dvakrát denně a to až oběd nebo večeři, nedivila bych se , že nesnídáš. Tvůj stravovací návyk je špatný. Ty by jsi měla jíst 5krát-6krát denně a jestli jíš jen dvakrát tak se nad tím zamysli. Nevím kolik toho při těch dvou chodech sníš, ale na tom kolik toho je a co to je, záleží dost. Nemáme za úkol se přejídat, chceme být zdraví, máme jíst ale víckrát a menší porce. Ostatně záleží také na aktivitě - pohybu. Také kolik máš let a jakého jsi pohlaví. V takovém věku máme být rozumní a jíst jak bychom měli. Já osobně nejím ani sladkosti, cukr a tuky si hlídám, je to těžké aby to rodina chápala, nechápou to, ale říkám jim že jíst zdravě chci už asi rok, když potom máma koupí na svačinu koláček, tak jsem plná nenávisti.Ale to už je jedno, jsem zase extrém a mám kvůli tomu všemu deprese, proto se tím vším tak zabývám.

  Příspěvek z 10. srpna 2017 v 15:53.
  fyrefli v něm napsala:

  Já jím vždycky až oběd nebo večeři.

  Příspěvek z 10. srpna 2017 v 11:37.
  Andílek019 v něm napsala:

  Holky zařiďte se podle sebe, je to přece jen vaše věc a nikdo jiný to nemůže změnit, snídaně je opravdu základem dne, ale pokud někomu nevyhovuje nedá se nic dělat. O to se má právě snídat nějakou tu dobu po vzbuzení, protože ani já tak brzo hlad nemám.