Alíkovina

John Lennon a jeho smrt

vydáno  •  Hudba · Historie

John Lennon - o legendě, která ztratila život příliš brzy. Stručný článek o jeho smrti.

John Lennon, © Famous People

John Lennon .. jedna z největších legend. Ať už jde o jeho muziku nebo o jeho snahu o mír a rozdávání lásky. Známý také jako zakladatel Beatles spolu s Paul McCartneyem, ale to je zas něco jiného. Johna Lennona zná asi každý, nebo o něm alespoň někdy slyšel a také není divu. Mělo to však jednu „nevýhodu“. Pokud jste taková legenda a zná vás každý, jste velkou pozorností. A tak tomu bylo i u Johna, ale mělo to trochu jiné následky, než si pod slovem pozornost představíte. To, jak to dopadne, asi každý ví. Ale je tak trochu těžké pochopit účel vraždy.

Podrobněji o dnu 8.12.1980, tedy dnu, kdy Mark David Chapman zabil Johna 5 výstřely, když se John vracel z nahrávacího studia se svou ženou Yoko Ono, která vešla do vily, ale už sama. Důvod, proč Chapman Lennona zabil, je velmi zajímavý až divný. Johna zná přeci každý a když ho zabiju, každý bude znát i mne. Proto když Johna zastřelil, počkal si na místě v klidu na policii a nechal se bez problémů zavřít do vězení. Byla to závist, která vraždila. V prosinci tomu bylo 38 let od atentátu a dodnes je Chapman ve vězení. Lennonovi bylo pouhých 40 let a 9. 10. 2018 mohl oslavit své 78 narozeniny.

„Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“

Tento článek je můj první a ani bych neřekla, že nějak povedený, jen jsem chtěla zmínit toto téma, protože Johna mám moc ráda a mrzí mě, že dnešní mládež už se o lidi jako je Lennon nezajímají.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 9. března 2019 v 7:56.
Colossus v něm napsal:

Neuvedla jsi to, že vrah byl mentálně narušený člověk a pokaždé udával jiné důvody.
Pak mládež se zajímá o lidi jako Lennon, lidi toto téma pořád zajímá.
A chybí mi tu ten fakt, že Lennon byl drogově závislý, ale to je jen bonus:->