Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  John Lennon a jeho smrt

  vydáno  •  hudba · historie

  John Lennon - o legendě, která ztratila život příliš brzy. Stručný článek o jeho smrti.

  John Lennon, © Famous People

  John Lennon .. jedna z největších legend. Ať už jde o jeho muziku nebo o jeho snahu o mír a rozdávání lásky. Známý také jako zakladatel Beatles spolu s Paul McCartneyem, ale to je zas něco jiného. Johna Lennona zná asi každý, nebo o něm alespoň někdy slyšel a také není divu. Mělo to však jednu „nevýhodu“. Pokud jste taková legenda a zná vás každý, jste velkou pozorností. A tak tomu bylo i u Johna, ale mělo to trochu jiné následky, než si pod slovem pozornost představíte. To, jak to dopadne, asi každý ví. Ale je tak trochu těžké pochopit účel vraždy.

  Podrobněji o dnu 8.12.1980, tedy dnu, kdy Mark David Chapman zabil Johna 5 výstřely, když se John vracel z nahrávacího studia se svou ženou Yoko Ono, která vešla do vily, ale už sama. Důvod, proč Chapman Lennona zabil, je velmi zajímavý až divný. Johna zná přeci každý a když ho zabiju, každý bude znát i mne. Proto když Johna zastřelil, počkal si na místě v klidu na policii a nechal se bez problémů zavřít do vězení. Byla to závist, která vraždila. V prosinci tomu bylo 38 let od atentátu a dodnes je Chapman ve vězení. Lennonovi bylo pouhých 40 let a 9. 10. 2018 mohl oslavit své 78 narozeniny.

  „Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“

  Tento článek je můj první a ani bych neřekla, že nějak povedený, jen jsem chtěla zmínit toto téma, protože Johna mám moc ráda a mrzí mě, že dnešní mládež už se o lidi jako je Lennon nezajímají.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 19. září 2020 v 11:12.
  Satty v něm napsal:

  -MM- Ano, satana. :)

  Příspěvek ze 17. září 2020 v 18:09, upravený po 6 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  Satty: Satana, jo? Fíha… ;-D
  Článek očividně není pojatý jako životopis, takže jestli tě mrzí, že nedostatečně plive na Lennonův hrob, myslím, že tím nevznikla žádná historická újma.

  Příspěvek ze 17. září 2020 v 16:38.
  Satty v něm napsal:

  A to, že uctíval satana, dělal rituály, dělal bordel, bral drogy +100 dalších věcí tam nenapíšeš...