Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jorkšírský teriér

  vydáno  •  Příroda · Zvířata
  Kdo by dokázal odolat kouzlu jorkšírského teriéra? Co dokáže setřást tvoje odpolední chmury lépe než modrozlatý trpasličí teriér? Mohlo by se zdát, že každý, kdo touží po jorkim, by si ho měl pořídit. V nejmenším z britských teriérů se přece ukrývá tolik obroských předností.

  Díky drobným rozměrům nepotřebuje mnoho místa. Nemusíš mít honosné sídlo s bezpečnostním plotem. Nepotřebuješ velký dům se zahradou, abys mohl/a psa cvičit odpovídajícím zbůsobem. Nemusíš sahat hluboko do kapsy, abys mohl/a psovi poskytnout dostatek krmení. Není třeba pořizovat drahé cvičební nářadí, boudu ani jiné zvláštní vybavení. Zato musíš tomuhle jedenapůlkilovému zázraku otevřít své srdce a naučit se upřímně věnovat další živé bytosti.

  Jorki uvítá ve svém světě kohokoli. Je důvěřivý a každému laskavému a veselému člověku se rád odvděčí za to, že s ním tráví čas. Jorki miluje lidi nade vše. Vychází s většinou ostatních psů, není sobecký ani uzavřený.

  Majitelům se doporučuje dohlížet na seznamování jejich psíka s většími psy. Přestože se jorky větších psů, jako dobrmana nebo vlčáka, bát nebude, větší pes si ani nemusí uvědomovat svoji sílu.

  Hodně jorkiů bylo zraněno většímy psy, když je hravě postrkovali tlamou nebo packou. Jakmile větší zvíře zjistí, že jorkšír je pes, bude si s ním chtít "po psovsku promluvit", bez ohledu na jeho křehkou konstrukci.

  Ačkoli nedosahuje velikosti hlídacího psa, velmi chrání svůj domov a lidi. Stále má odvahu svých teriérských předků, a přestože je malý, nebojí se. Jorkšírský teriér, který hlídá majetek svého pána, auto nebo zahradu, předvede dokonalý nebojácný a výstražný postoj, je-li vyprovokován. Jorkiové mají sloní paměť! Jakmile psíka jednou naštvete a on si vás zapamatuje jako nepřítele, nikdy na váš hřích nezapomene.

  Jorkšírkovi předci byli:
  anglický toy teriér, maltézáček, skajteriér a již vyhynulý clydesdaleský teriér...


  Takže už víme něco o jeho předcích a povahových vlastnostech, tak zbývá už jen pár základních údajů.

  • Výška: maximálně 25cm
  • Hmotnost: nejvýše 3,1kg
  • Zbarvení: ocelově šedé se zlatou
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 5. října 2008 ve 14:33.
  eš8 v něm napsal:

  prosba

  já jokšírka nemam ale hodně chci jak ho nejlépe vyprosit13

  Příspěvek z 28. srpna 2008 v 11:15.
  Mikusha v něm napsal:

  Je to fakt

  Je pravda že to jsou takový přerostlý krysy.A navíc když jsou ty psy doma tak šílen smrděj,kámoška ho má...Takovýho psa bych nikdy nechtěla

  Příspěvek z 17. srpna 2008 v 19:44.
  Lucinuška v něm napsala:

  Lůca

      Já mám jorksirskýho teriéra. Je moc hodnej malej a nedělá žádnej bordel. Když potřebuje na záchod za někým příde a dívá se na něj, Je to holka. Kdyby ste měli nějaký otázky napište mi do mý pošty (moje přezdívka je Lucinuška  ) Myslim jako na alíkovi.