Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsem blázen?

  vydáno  •  Povídky
  Když mi bylo osm, začala jsem se zajímat o děti. V té době už jsem měla sedmiletého bratra a dvouletého bratra.

  Běžně se v ostrovské porodnici rodí kolem 50 dětí měsíčně. V červenci jich ale bylo 89, v srpnu už 37. Mezi nimi jsou i (zleva) Víťa, Deniska, Páťa, Míša a Sárinka., © MAFRA

  Když sem byla malá, narodil se mi bratr o rok a sedm měsíců mladší. Vyrůstali jsme spolu do mých šesti let. Potom se narodil náš nejmladší bratr. Měli jsme dalšího sourozence. Když Ondrovi byly dva roky, museli jsme se ubytovat na nějaký čas v azylovém domě. 

  Mně bylo osm let. Jezdívala jsem od svých pěti let na oční. Mám vadu očí. Jako malá jsem hodně šilhala a tak jsem tam jezdila na tři měsíce. V pátek a na víkendy jsem jezdila domů a přes týden jsem tam byla.

  Začala jsem chodit do školy a já se více zajímala o děti, ani nevím, jak to přišlo. Asi to začalo tak, že si mamka v azylovém domě našla kamarádku. Její kamarádka měla miminko. Holčičku Natálku. Bylo jí asi půl roku. Když potřebovala, tak já jí hlídala a nebo jsem s tou paní chodila na procházky nebo když jí měla večer koupat, tak jsem se dívala. Na očním jsem zase uspávala školkové a předškolní děti. Sestřičky byly rády a vždy mě odměnily.

  Po pár dnech jsme se z azylového domu odstěhovali s tím, že máme byt. Mamky kamarádka ve vesnici čekala miminko, už měla první dceru Denisu. Narodil se jí syn Radim, když jsme jeli pro ně do porodnice, hned jsem roztála. Miminka já mám ráda.

  Když jsem k nim chodila, tak jsem si ho občas pochovala. U nás doma jsme ho hlídali nebo jsem ho vozila a uspávala na zahradě. Ráda vozím kočárek. Naší sousedce se také narodilo miminko. Holčička Nela také má starší dceru Danielu, já si s ní hrála a já občas pohoupala s kočárem, když paní sousedka potřebovala. Mně to nevadilo, já spíše byla ráda. 

  Děti rostly a já zase neměla koho hlídat. Moje mamka si zase našla kamarádku a ta měla pětiletou holčičku Marušku a roční Terezku. Byla jsem s Terezkou na zahradě a já s ní blbla, že jsem jí pustila a ona začala chodit. Její maminka byla ráda, hned si dělala foto.

  Potom se nic nedělo, děti skoro vyrostly a já neměla koho hlídat, jedině mladšího bratra Ondru. Když mi bylo dvanáct let, narodila se Eliška. Mamka se s její rodinou začala bavit a já byla štěstím bez sebe, že budu hlídat. Mohla jsem Elišku vozit na jejich zahradě, na naší zahradě a nebo když jsme šly k nám domů, tak po té cestě. Eliška pomalu rostla a my jsme se s tou rodinou přestali vídat. Nějak se mamka s tou paní nepohodla. Padlo mi třináct a já chvilku vozila Isabellu, potom jsem hlídala v postýlce, ale jinak jako malinkou jsem jí moc neviděla. 

  Když mi bylo čtrnáct let, museli jsme se stěhovat do města. Máme sice sousedy už v důchodu, ale bavili jsme se s nimi a jedna paní má dceru. Ta dcera má už syna Adama a narodila se jí dcera Eliška, tak jsem jí také hlídala chvilku. Ale potom jsme se s nimi nepohodli. Adam asi už chodí do třetí třídy a malá Eliška do školky.

  Bylo mi mezi šestnácti a sedmnácti, když jsme jeli do rodiny, kde měli devítiletého Adámka, čtyřletou Alenku, dvouletého Honzíka, roční Marušku a měsíční Toničku. Teď už to budou dva roky, co jsme se s nimi neviděli. Před Vánocemi jsem hlídala Dominičku, té jsou asi dva nebo tři roky. Naposledy jsem hlídala sedmi měsíčního Filípka v dubnu 2015. 

  Miluji děti, když nějaké vidím rozplývám se, směji se na ně a tak všelijak. Kdybych mohla, nějaké si někde vezmu a starám se. Nejvíc se mi na nich líbí, jak jsou maličké, smějí se dovádějí a jak rostou. Vím, že děti zlobí, ale mně to nevadí, prostě je mám ráda.

  Jsem se jistá, že až dospěju, chci mít děti.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 3. srpna 2015 v 16:03.
  cacorka0 v něm napsala:

  Reakce na Bětulínek:

  Děkuji.. ze slohu jsem ve škole neměl moc dobré známky to vím ale tak zkusila jsem to :)

  Příspěvek z 3. srpna 2015 v 16:01.
  cacorka0 v něm napsala:

  Děkuji

  Koho to nezajímá číst to nemusí.. Já sem pouze napsala co mě zajímá.. S dětmi bych ráda pokračovala dál když to výde do budoucna..

  Příspěvek z 3. srpna 2015 ve 12:58.
  Bětulínek v něm napsala:

  Reakce na Nianaa:

  Souhlasím. 25 je to hezký článek, ale zapracuj na slohu. Určitě piš dál, tohle se zlepší25