Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsem hrdá na to, že jsem Češka

  vydáno  •  Sport · Česká republika
  Jsem hrdá na Česko. Jsem hrdá na to, že jsem Češka. Někdo si může říct: "Proč?" Jako například moje sestra. Ta řekla, že je škoda, že se nenarodila v USA. Ale proč? Protože je tam jeden z jejích nejoblíbenějších zpěváků, Justin Bieber. Já mám ale jiný názor.

  Česká republika, © Profimedia.cz

  Ano, do Ameriky bych se někdy ráda podívala, ale narodit bych se tam nechtěla. Jsem hrdá na to, že jsem Češka. Už jen kvůli tomu, jaké úspěchy mají Češi. Jak v medicíně, tak ve sportu.

  Musím se ale přiznat, že asi tak před dvěma lety bych se taky nejraději narodila v USA. Ale pak jsem změnila názor. Jedním z důvodu byl Tomáš Klus. Zpěvák, který je rád, že je Čech, a taky to říká. A myslím, že takového zpěváka, jako je on, nikde v zahraničí nemají. Pokud jste byli na jednom z jeho vystoupení, víte, o čem mluvím. Pokud ne, doporučuji tam zajít. Při svých koncertech totiž hodně improvizuje. A to není v češtině moc jednoduché.

  Dalším důvodem, proč jsem hrdá na Česko, je sport. Ten jsem začala sledovat asi před rokem a půl. A začalo to tenisem, když jsme byli ve finále Davis Cupu. A to bylo po velmi dlouhé době. A teď se dokonce dostali i české tenistky do finále Fed Cupu a Petra Kvitová vyhrála Wimbledon!

  Pak jsem začala sledovat už všechno. Od tenisu přes zimní sporty až po motosport, když se Karel Abraham dostal do MotoGP. Podle mě máme skvělé sportovce, i když je těch, kteří se prosadí, málo.

  Co vy? Narodili byste se raději někde jinde než v České republice?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (210)

  Příspěvek z 2. května 2012 v 19:09.
  Sonyšák v něm napsala:

  Tomáš

  Tomáš je skvělý, je prostě úžasný

  Příspěvek z 16. dubna 2012 v 19:49.
  fufinka-lucinka v něm napsal:

  Česko

  Taky jsem moc ráda zato, že jsem se narodila v Česku. Akorát moc toužím po tom umět mluvit plynule anglicky, což mi dělá trošku problém a tak bych se chtěla jet do Londýna (má to i jinéé důvody :D ) abych se naučila pořádně mluvit.
  A ikdybych se to pořádně naučila, stejně bych neuměla ty jejich fráze, tu kulturu. Moc ráda bych to všechno chtěla znát a tak si myslím, že narodit se v Anglii by bylo taky moc fajn.

  Příspěvek z 4. března 2012 v 11:48.
  zuzuzouch v něm napsala:

  Česko

  taky jsem hrdá nato že jsem češka1miluji česko10119