Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsem jiná

  vydáno  •  Vztahy
  Je mi 13 let a od ostatních dětí se liším několika zásadními věcmi.

  Makeup, © Petr Čuban

  Zdravím, chtěla bych se s vámi podělit o to, že jsem jiná. Moc vás prosím, abyste mi napsali do komentářů nebo do soukromých zpráv, protože tento článek píši hlavně kvůli vašemu názoru. Ráda bych věděla, jestli má někdo stejné „ problémy“ jako já a moc ráda, bych si s ním popsala.

  V čem se liším?

  1. Děti v mém věku neposlouchají klasickou hudbu. Ano, poslouchám klasickou hudbu ( např. Mozarta, Beethovena, Chopina apod.). To neznamená, že neposlouchám moderní hudbu. Poslouchám ji častěji, než klasickou. Nicméně moderní hudba mi přijde „jednoduchá“. Sedíš, posloucháš, zpíváš..... Ale klasická huba tě nenechá bezmyšlenkovitě poslouchat. Přemýšlíš u ní. Je to „náročná“ hudba. A také kvalitní a nekomerční.
  2. Nemaluji se. Možná to starším čtenářům přijde normální (stejně jako mně), ale děti se mění a v mém věku najdete těžko dívku bez řasenky či make-upu. Proč bych se malovat měla? Abych se ostatním líbila? O to zájem nemám (což je další bod). Nejradši bych řekla, že nemám důvod se přikrášlovat, ale to je velmi egoistické. Mám své vady, ale ty máme všichni, tak proč bych je měla skrývat?
  3. Nemám potřebu se všem zalíbit, nezajímá mě tvůj názor. Jsou lidé, kteří mi stojí za snahu, abych se jím líbila. Ti lidé to se mnou budou vždy myslet dobře. Nebudou mě mít rádi kvůli tomu, jak vypadám, ale jaká doopravdy jsem. Nebude jim vadit, že jsem jiná. Ale takových lidí je málo. Proč by mě mělo zajímat, že právě Tobě( např. nějaké spolužačce) se nelíbím? Nepotřebuji být „ populární“
  4. Nechodím s každým. Asi největší rozdíl a největší odlišnost. K čemu bych s někým chodila, když vím, že to není můj partner na celý život? Stejně se jednou rozejdeme a bude to hodně bolet.
  5. Snažím se nemluvit sprostě. Dnešní děti mluví sprostě. Jakoby se tím vychloubaly. Přijde mi to odporné. Není to nic, co by si zasloužilo mou pozornost. Když někdo sprostě nemluví, je to pro ně špatně.
  6. Čtu poezii. Nevím, jestli je hlavním rozdílem to, že vůbec čtu, nebo to, že čtu poezii. Je to něco podobného, jako s klasickou hudbou. Nevím, co bych k tomu dodala.
  7. Učím se a jde mi to. Jsem mezi dětmi „velmi populární“, protože jsem tzv. šprt. Co je špatného na tom, že se snažím? Co je špatného na tom, že chci být dobrá? Svět, jakoby se obrátil vzhůru nohama. Vždyť by měl být přece každý vzdělaný, nebo ne?

  Kdyby mě později něco ještě napadlo, napíšu do diskuze. Jsem připravená na to, že mi budou ostatní v diskuzi oponovat. Ale já to chápu. Právě proto, že jsem jiná. A „jiným“ chi vzkázat, že těch obyčejných lidí je opravdu mnoho. Oponovat jim, je zbytečné. Rozhodli se pro to, být jako každý a proto jim to teď přijde přirozené. Vyrostli v tom. Nemůžou za to.

  Hodně štěstí a síly při těžkých situacích přeji „ jiným“ „jiná“.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (38)

  Příspěvek z 2. ledna 2018 ve 22:35.
  klobáska v něm napsal:

  „...nezajímá mě tvůj názor...“ – a to má být jako plus? :-| Podle mě je důležité zajímat se o názory ostatních. Nemusím s nimi souhlasit, ale alespoň bych je měl vyslechnout.

  Příspěvek z 2. ledna 2018 v 19:07.
  bububububu v něm napsal:

  nerekl bych primo ze jsi jina, ale spis ze jsi sva a v tom je problem ostatnich

  Příspěvek z 1. ledna 2018 ve 20:41.
  _Lynx_ v něm napsala:

  Podobný článek jsem taky psala. Kdyz na nej kliknu na svem starem nicku tak mi ale preskoci na tvuj clanek, nevim proc. Ovsem v mem clanku se vyskytovala otazka JSEM JINA? nez oznameni JSEM JINA. V tomto pripade je tvoje oznameni docela zbytecne, protoze i ja po precteni mnoha hezkych (opravdu hezkych) dopisu v poste zjistila, ze spousta lidi je na tom podobne, ba dokonce stejne jako ja. A ve tvem pripade tomu neni jinak. A clanek jsem psala tez kdyz mi bylo 13 let (rok 2014).