Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsem levák. No a?

  vydáno  •  Handicap
  Možná si myslíte, že když je člověk levák, je nešikovný. Také o nešikovných lidech se říká, že mají obě ruce levé. Já si z toho ale nic nedělám - prostě to dříve považovali za znak nešikovnosti. Ve středověku prý dokonce věřili, že je to ďáblovo znamení, takže své děti nasilně přeučovali. Ale to není vůbec pravda!

  levák - levorukost - ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Já jsem například také levák a jsem na to docela hrdá. Tedy pravou rukou jen stříhám, protože se mi protivilo, jak jsou nůžky pro leváky tupé. Jinak je to úplně normální. To, že je někdo levák a někdo pravák, souvisí s tím, že mu jinak funguje určitá část mozku.

  Leváci v minulosti ale rozhodně nebyli žádní nešikové. Například Leonardo da Vinci byl levák a namaloval snad nejslavnější obraz na světě - Monu Lisu (prý tento obraz nebyl nikdy dokončen). Nebo herec a režisér Charlie Chaplin. Byl levák a podívejte se, čeho dosáhl! Levák je i současný americký prezident Barack Obama.

  Já si nemyslím, že to, že jsem levák, mi nějak ovlivňuje život. Jen píšu a kreslím jinou rukou, než ostatní. Není to taková hrůza, jak se zdá. Navíc leváci mají prý sklony mít větší nadání v umění.

  Takže vám všem chci říct, že ti, co jsou leváci a mají s tím nějaký mindrák (třeba že se jim ve škole smějí), by to měli hodit za hlavu. Třeba z vás bude jednou vědec, ředitel nějaké výborné společnosti, nebo třeba herec.

  Vždyť levákem byl i Albert Einstein. Jeho učitel řekl prý jeho otci: "Je jedno, co dělá. Stejně nikdy ničeho nedosáhne." A dnes je považován za jednoho z nechytřejších lídí, co kdy na světě byli.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (62)

  Příspěvek z 9. ledna 2011 v 16:17.
  -_Terezska_- v něm napsala:

  Jsem taky levák. Píšu i stříhám levou rukou. podle mě jsou nůžky pro leváky tupé, protože je v lidech-pravácích zakódované, že leváci jsou tupí. Zrovna nedávno mi jedna spolužačka říkala, že na to, že jsem levák, píšu docela pěkně, což mě docela naštvalo, protože už mi ty předsudky lezou krkem...

  Příspěvek z 4. prosince 2010 v 19:42.
  Anucha v něm napsala:

  taky jsem levák

  jedinný co řeknu:leváci jsou cool.26

  Příspěvek z 4. prosince 2010 v 9:46.
  Chosé v něm napsal:

  Jsem levák

  Já jsem levák ale nikdy sem neměl žádnou příhodu že by mi to škodilo nebo nějak odlišovalo.Hraju hokej a mám zahnutí na pravou stranu a je to lepší na backHand.21