Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsem nejlepší kámoška, nebo stroj na vědomosti?

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení · Historie · Kamarádství
  Dneska jsme psali test z dějepisu, na který jsem se dost naučila. Řekla jsem to své nejlepší kamarádce Hance, která v dějepisu moc nevyniká. Nic neříkala, tak jsem si myslela, že se to naučila. Když nám ale paní učitelka rozdala testy, Hanka se na mě pořád otáčela a něco říkala.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Nerozuměla jsem. Tak mi napsala dopis, ať jí říkám odpovědi na otázky, že mi bude odezírat ze rtů. Jenže to jsem odmítla. Trochu mi vadilo, že po mně chce, abych jí to řekla, ale kdyby na mě tak netlačila, možná bych jí poradila. Ale stejně to nešlo - dívala se na nás pořád paní učitelka. Prostě jsem byla odhodlaná jí ty odpovědi neříkat.

  Po hodině za mnou přišla a řekla: "Ty jsi teda pěkná kámoška, ani mi neporadíš." Já jí na to odpověděla, že kdyby se naučila, nemusela by od nikoho opisovat. Hanka se naštvala a nakonec dodala, že se učila, ale nemůže si to zapamatovat.

  kvízy

  Své znalosti české historie si můžeš zkusit v kvízu nazvaném Roky, léta, staletí... máte o nich ponětí? Jak jsi na tom se znalostmi světových dějin? Vyzkoušej kvíz Roky, léta, staletí... máte o nich ponětí? – svět

  Já to chápu, že si to nezapamatovala - protože se to učila jen den před testem. Věděla 14 dní předem, že se ten test bude psát. Mohla se učit postupně, jako já. A určitě by to zvládla.

  Hanka je teď na mě naštvaná. Až nebude naštvaná a přijde se mi omluvit, já její omluvu přijmu, ale nejlepší kamarádky nebudeme. Pochopila jsem, že mě bere jako nejlepší kámošku jen proto, abych jí radila. Já raději neopisuji a mám poctivé kamarádky - je to lepší, než mít kámošku, jako byla Hanka.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (79)

  Příspěvek z 30. června 2010 v 17:05.
  jujicek v něm napsal:

  denisa

  ja sem měla nej kamarádku denisu ale podvedla mě132727158

  Příspěvek z 16. června 2010 v 15:13.
  Originál v něm napsala:

  ještě jedna drobnost

  víš, a taky ses na ni nemusela hned vykašlat. v ostatních věcech byla třeba fajn

  Příspěvek z 11. června 2010 v 16:06.
  Originál v něm napsala:

  nechápu to

  ale ona se naštvala, protože ta autorka věděla, že jí to nejde, a ani jí neporadila. takže nevím, kdo je a není dobrá kámoška.jo, jasně, taky by mi vydilo, kdyby se mě kámoška furt na něco ptala, ale, proboha, to neznamená, že jsem jen stroj na vědomosti!!