Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsem originální nebo divná?

  vydáno  •  Škola a poznání · Kamarádství · Vztahy · Kamarádi
  Určitě znáte ten pocit, když někdy řeknete jiný názor na věc, než mají všichni ostatní. Člověk se pak cítí přinejmenším divně. I já se cítím divně. Mám totiž pocit, že mám jiný názor než všichni ostatní skoro pořád.

  S mojí sestrou chodíme do stejné třídy na 2. stupeň základní školy. Na nástěnku nám vyvěšují "Sportovce/ sportovkyni roku" každý půlrok. Většinou se umísťují jen děti z vyšších ročníků. Mě považují  spolužačky za nejrychlejší ze třídy, ale někdy si připadám jiná.

  Ostatní holky přemýšlejí o klukách, já bych na kluka, se kterým bych měla chodit, nemohla ani pomyslet! Také se u nás najde pár dívek, které už vytáhly máminu tašku s make-upem a začaly se zkrášlovat. Já si neumím představit, že se maluji.

  Nástěnku "Sportovce roku" řeším ze třídy jen já, protože jsem se jediná už umístila. Každého jsem se ptala, kdy bude vyhlášení a nikoho to nezajímalo. Také chovám naději, že se oblékám normálně. Ale všechny dívky se oblékají... No... Jako holky! Jen já se sotva můžu podívat na šaty, sukni nebo šperky.

  Asi jsem odtažitá, mám ráda čas jen pro sebe. Ostatní si všímají mé sestry, která dělá vylomeniny a pořádnou (rozuměj drzou) zábavu. Tak se občas odhodlám a zkusím to taky, jenže všichni to jako srandu neberou. Tedy většinou ano, ale sestra mi domlouvá, že jsem trapná.

  Ona se baví s klukama z vyššího ročníku a mě to s nima prostě nebaví. Také jsem dost soutěživá, jedná-li se o sport. Všichni to berou lážo plážo, ale já chci prostě něco dokázat.

  Někdy si zalezu do soukromí a říkám si, jestli mě lidé oceňují, když jsme taková, jaká jsem. Ani učitelé mě neberou jako pohodovou žačku, jsem spíš ta mezi ostatními a bůhví co.

  Někdy si jen tak sednu ke klávesnici u počítače a začnu spisovat nějakou povídku. Baví mě to. Učitelka říká, že mám talent a že to píšu zajímavě. Kromě mé sestry o mé zálibě ale nikdo neví. Nejspíš by si ze mě utahovali, kdybych jim to řekla.

  Mám někde spřízněnou duši?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 27. dubna 2014 ve 13:26.
  Ressie02 v něm napsala:

  Ressie02

  Hele, to jsme asi dvojčata.. 16
  Moje kámošky tvrdnou v obchodě s oblečením...
  Mezitím co já lítám někde venku nebo jezdím na bruslích...
  Kluci se mi hnusí 23 Abych řekla pravdu já jim taky 21
  No nic... myslím že toho máme hodně společného tak napiš 16

  Příspěvek z 19. března 2014 v 15:39.
  anička999 v něm napsal:

  Reakce na anička999:

  Nebo vlastně já nikdy nepsala příběh, tak nevím...

  Příspěvek z 19. března 2014 v 15:38.
  anička999 v něm napsal:

  No tak...

  Tak kluků se mně líbí jen pár, beru si jen řasenku. A o svůj vzhled se jako starám, prostě džíny a tričko, to stačí, ale jen některá trička mě sedí. Nosím prstýnek ne který jsem zvyklá. No, na tělocviku mi to moc nejde, prostě mi to nejde i když se snažím. V psaní příběhů nevím, jednou jsem dostala od pana učitele pochvalu, po druhý mi nic neřekl. :-/
  Mám spíš hudební sluch a prý zpívám hezky (ale potichůů
  272727) a mám ve škole na výtvarce často vítězný práce ;-)