Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Jsem vegetarián

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 3 roky.
  Příspěvek z 8. června 2019 v 11:23.
  Colossus v něm napsal:

  „ Já jsem psa jed, to není špatný maso“:->

  Prodleva 3 roky.
  Příspěvek z 30. srpna 2015 v 19:31.
  armia v něm napsala:

  ok

  Nejradši bych s masem taky sekla .Je to hnus jíst cosi mrtvého.Ale já když trochu masa nesnim,tak mám tělo v háji13Ale vegetariánství neni nic špatného....

  Příspěvek z 30. srpna 2015 v 19:28.
  armia v něm napsala:

  Reakce na MechovCity96:

  KAŽDEJ MÁ PRÁVO JÍST  CO CHCE
  STOJIM NA STRANĚ VEGETARIÁNKY

  Prodleva 22 dní.
  Příspěvek z 8. srpna 2015 ve 14:07.
  anniesweetheart v něm napsala:

  Reakce na _-Emm-_:

  Jasně že výjimečně, myslíš že si lovili mamuta každý den?

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 5. srpna 2015 ve 23:57.
  MechovCity96 v něm napsal:

  Jestli chceš bejt zelinkářka buď si, ale necpi to ostatním a nesnaž se povyšovat se nad ostatní jen kvůli tomu. Maso mi chutná a spoustě lidí taky. Sem pro to aby se dodržovali nějaký pravidla na jatkách aby ty zvířata netrpěli a nejim humusy jménem halal apod. Lev žere maso protože ho evoluce postavila jako silnější druh do pozice že ji uloví... Bíložravce protože sou slabší naučila jíst maso. Dělej si co chceš a nech tak i ostatní

  Příspěvek z 5. srpna 2015 v 8:40.
  klarimar v něm napsala:

  Názor

  Podle mě je to tady jak v bitevní vřavě, jeden si tu myslí to druhý ono. Člověk ani neví co je správně a co ne. 🍖🍣🍤🍗nebo 🍌🍓🍉🍇

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 2. srpna 2015 ve 12:37.
  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na anniesweetheart:

  Ano jedli, ale pouze výjimečně.

  Prodleva 9 dní.
  anniesweetheart v něm napsala:

  Já si nemyslím že jíst maso je nepřirozené, co lovci v pravěku, naši předci, ty sice jedli bylinky atd. ale maso taky.

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek z 15. července 2015 v 9:02.
  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na _-Emm-_:

  Mami, myslím, že by se tak mohla pro zvířata zřídit např. rezervace, a lid=, žívící se chovem dobytka se můžou naopak živit pěstováním rostlinné stravy.

  Příspěvek z 15. července 2015 v 8:28.
  _-Emm-_ v něm napsala:

  Zvířata

  Spousta lidí se chovem dobytka živí. A nepřemnoží se zvířata, když je nebudeme zabíjet na jídlo - myslím tím divokou zvěř.

  smurfy v něm napsala:

  Já souhlasím!!

  Já jsem taky vegetarián a jíst mrtvolu je docela dost nechutný.
  No, i když je maso pro ćlověka důležité potřebujeme z něj jen dostatek bílkovin. Bílkoviny jsou skoro všude.

  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na kočilka:

  Určitě neměl, ale doktor ji možná doporučil maso, aby zpomalil zažívání, jinak nevím... Neexistuje žádná živina v masu, která by nebyla nahraditelná rostlinnou stravou.

  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na kikionka1:

  Promiň, ale kolik si toho studovala o vegetariánství? Já jsem to dokonce konzultovala s mojí kamarádkou, která studuje medicínu na Karlově univerzitě a dala mi za pravdu. Jaké nepostradatelné živiny v mase máš na mysli? Žádná živina není nenahraditelná. ŽÁDNÁ.

  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na Bětulínek:

  To, že je na to někdo zvyklý a nikdo se tomu nediví znamená, že je normální?! Pro lidi maso není důležité. Nejspíš si měla na mysli bílkoviny, které se v mase nacházejí. Ty jsou ale možné nahradit i rostlinnou stravu, dokonce je i věděcky dokázané, že ty jsou pro člověka daleko zdravější i stravitelnější. maso ve střevech člověka zahnívá a vzniká tak např. rakovina tlustého střeva.

  Bastynka v něm napsal:

  Reakce na lidara:

  Hele hele, nejde o to, či je to mäso alebo nie, ide o to, že je to zviera!

  Bastynka v něm napsal:

  Reakce na elissssa:

  Ja som vegetariánka podstatne dlho a nič sa mi nedeje. Aby som ti odpovedala, správne, nemôžeš ho len vyškrtnúť a koniec. Musíš ho nahradiť. Napríklad semiačka, sója (aj keď tá je desne hnusná) mandlové mlieko a hlavne, hlavne vela zeleniny! Ovocie tak isto samozrejme. Potom je veľmi dôležité konzumovať strukovinu s obilninou (napr. osmažená cibuľka, mrkva, paprika, cesnak, HRACH, FAZUĽA a obilnina napr. ryža alebo cestoviny). Zemiaky až tak zdravé nie sú, hoci v menšom množstve sú prospešné. Vitamín B12 si žiaľ musíš dopĺňať tabletkou, jednou denne. Sú na prírodnej báze (metylkobalamín)ten je drahší a na chemickej báze s rastlinným pôvodom niektorých látok (kyanokobalamín). Môžem poslať foto.
  a potom tempeh a seitan a mnohé, veľmi chutné a ZDRAVÉ náhrady.
  To, že ľudia odjakživa jedia mäso a je to prirodzené je len výhovorka. Vtedy nemali inú možnosť. Teraz máme päťsto iných možností. Ľudia; zamyslite sa.

  Bětulínek v něm napsala:

  Vegetariánství

  S tímhle článkem nesouhlasím. Maso je důležité, hlavně pro děti, které jsou ve vývoji :-) A bez masa třeba lidem nenarostou svaly.. Zkrátka je pro lidi nepostradatelné. Člověk byl odjakživa masožravec. Já jím všechno maso a taky na statku pěstujeme králíky a já je zabíjím. A lukem jsem zastřelila kachnu. Na tom, že lidé zabíjí zvířata není nic zvláštního. Děje se to na vesnicích odjakživa. Na vesnicích se i topí koťata atd.. A nikdo se tomu nediví :)

  Alexania v něm napsala:

  Reakce na elissssa:

  Musíš ho nahrazovat vitamínovými doplňky. Ale pořád lepší si sem tam to maso dát a vitamíny doplnit, než do sebe neustále cpát doplňky stravy v pilulích. To je jen můj názor a nikomu o nevnucuji, kdyby se někdo chtěl hádat.....

  Alexania v něm napsala:

  :::

  Zajímavý článek, jsem sice přesvědčená už dlouho že zvířata by se neměla zabíjet, ale také jsem pochopila, že v mase zvířat se objevují různé vitamíny a doplňky důležité pro tělo. Nepíši, že jsem vyložený masojedlík, nejsem. Spoustu masa nejím, abych to napsala trochu přesněji, tak jsem poloviční vegetarián.

  jahudka16 v něm napsala:

  Jdu na to krůček po krůčku...

  Já bych chtěla být vegetariánka,ale můj táta maso miluje a já mám maso taky ráda.Začala jsem takhle:Když je snídaně,tak nejím maso(salámy) a s večeří to je stejné.Na oběd maso jím,jelikož chováme slepice,králíky... tak vím co jím.Ale myslím,že maso je pro tvůj organismus důležité.Ale co,teď existují vitamíny pro vegetariány které ti "doplní" potřebné látky.2510

  kočilka v něm napsala:

  Maso je ale pro lidi potřebné!

  V masu jsou důležité látky, které lidi, a především děti, potřebují ke správnému vývoji. Mám kamarádku, která byla veganka, ale dostala zánět slepého střeva a doktor jí přikázal alespoň jednou za dva týdny si vzít maso. Nevím ale, zda ten zánět měl něco společného s tím, že byla vegetariánka. Jinak spouhlasím s uživatelem kikionka1.

  Příspěvek z 9. července 2015 v 8:46.
  Lidara v něm napsala:

  Já jsem TÉMĚŘ vegetarianka už od pěti

  Rodiče mi cpali vepřové maso, ale když jsem viděla ty čuníky, brečela jsem.
  Jediné co jím (za maso) je ryba...přesněji makrela. Ale ryby se stejně nepovažují za maso.

  kikionka1 v něm napsala:

  Tvůj článek je zajímavý, ale bohužel to není tak lehké..

  Nemyslím si, že by byl člověk býložravec, lidoopi obecně jsou všežravci a člověk konzumuje maso již od pravěku. Také si nemyslím, že by vegetariáni byli nějak více chráněni před civilizačními chorobami, za které může především špatný životní styl nebo rakovinou, která je způsobena víceméně genetickou chybou, naopak vegetariáni mívají oslabenou imunitu díky nedostatku živin, které se dají získat pouze z masa. Spíš než stát se vegetariánem bych se zamyslela nad tím, odkud koupené maso pochází. Kdyby lidé kupovali maso jen od poctivých farmářů chovajících zvířata ve vyhovujících podmínkách, velkochovy by přišly o zákazníky, což by pro mě byla radostná zpráva - viděla jsem, jak to v těch velkochovech chodí a chtělo se mi zvracet a brečet najednou... Bohužel, člověk je všežravec, ať se nám to líbí nebo ne a pro svou prosperitu musí konzumovat maso5

  Příspěvek z 6. července 2015 v 0:30.
  elissssa v něm napsal:

  já o tom uvažuji už dlouho..
  čím nahrazuješ maso, chci říct nemůžeš ho jen tak vyškrtnout, musíš ho něčím nahradit,že ??

  předchozí 1 další