Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsou peníze klíčem ke štěstí?

  vydáno

  Koncem srpna jsem si položila otázku: Jsou peníze skutečně klíčem ke štěstí, jak spousty lidí tvrdí? Společně se svou spolužačkou jsme se na to rozhodly přijít.

  Peníze. Bez nich se v dnešní době prakticky neobejdete. Jak často říkává můj táta, „nic není zadarmo.“ V tomto článku ale nebudu probírat peníze jako takové, nýbrž zda pokud jich máte hodně, jestli se na světě máte lépe a jste šťastnější. Začneme od slova bohatství. Jedna moje spolužačka je, jak sama s oblibou říká, „na tom finančně o něco lépe než ostatní,“ a právě s ní budu v tomto článku pracovat. Jak jsem již zmínila, je zkrátka bohatá, když to tak řeknu. Má nejnovější iPhone, její rodina vlastní byt v Paříži, každý půlrok jezdí do New Yorku a na prázdniny například na Havaj, Miami nebo Maledivy. Vlastní asi patnáct párů bot a běžně nosí do školy různé produkty od značek jako je Gucci, Calvin Klein nebo má třeba kabelku od Coco Chanel. Ještě dodám, že je její mamka blízkou přítelkyní Moniky Absolonové, takže mají o výstřední večírky postaráno. Tohle všechno zní samo o sobě tak neuvěřitelně úžasně, co myslíte? Ano, moje spolužačka se má jako v pohádce. Ano, její rodina je vážně až tak bohatá. A přiznejme se, kdo by někdy nezatoužil zažít alespoň den takto bohatý? Asi nikdo. Ale teď se teprve dostáváme k tématu, má se má spolužačka opravdu dobře, obklopena luxusem ze všech stran? Je skutečně šťastná? Na tuto otázku jsem se jí ptala. Nejdříve odmítla odpovídat, potom řekla:

  „Je to fajn, jsme skutečně hodně dobře finančně zajištění, dostanu to co chci, ale někdy bych chtěla být raději bez peněz. Prostě jít třeba do lesa místo na nákupy a být jakoby obyčejná.“

  Být „jakoby obyčejná“ je určitě k zamyšlení. Co to je, být jakoby obyčejná? Mít v kapse místo dvou tisíc dvě stovky? Do výlohy Prady se jen dívat? Šetřit celý rok na dovolenou? Dostávat malé kapesné? Pokud to kamarádka skutečně myslela takhle, pak mi může jen závidět. Spousty lidí by si při pohledu na ni řeklo: „Zas nějaký rozmazlený snob, který dostane vše, na co pomyslí,“ jenže já ji tak neberu. Nedělá ze sebe bohyni, nechlubí se svým bohatstvím. Ona si to nevybrala. A já bych s ní ani neměnila. Dřív určitě ano, před dvěma, třemi lety jsem takovým lidem záviděla. Ale dneska jsem ráda za to, co mám. Dneska bych si raději zašla do kina s opravdovými přáteli, než letěla do Los Angeles za partou snobů, kteří by mě obskakovali jenom kvůli tomu, kolik mám na kontě, ale kdybych najednou o vše přišla, neopřeli by si o mně ani kolo. Věřím, že ve většině případů by měla Adel stejný názor jako já, v tomhle ji obdivuji. Peníze, které dostává, využívá moudře, „nezblbla“ z nich. A proto je to moje kamarádka.

  Takže tady se dostáváme k závěru. Adéla je jasným důkazem, že peníze rozhodně nejsou klíčem ke štěstí. To je ale pouhá věc názoru. Někoho šťastným udělat mohou, někoho ne. Ale koho ano, ten by se měl zamyslet a znovu si srovnat priority.
  Tímto bych článek uzavřela, teď je však řada na vás. Jste spokojení s tím, co máte, nebo byste na tom rádi byli o něco lépe? Brali byste raději nekonečno peněz, nebo nekonečno radosti? Podělte se se svým názorem dolů do komentářů, ráda si s vámi podiskutuju. :)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 11. října 2017 v 18:10.
  radimf v něm napsala:

  Anetka10girl: souhlasím.

  Příspěvek z 11. října 2017 v 17:44.
  anetka10girl v něm napsala:

  Zdraví je důležitější.:-)R^

  Příspěvek z 10. října 2017 v 9:24.
  nattycz01 v něm napsala:

  ano