Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Jsou peníze klíčem ke štěstí?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 11. října 2017 v 18:10.
  radimf v něm napsala:

  Anetka10girl: souhlasím.

  Příspěvek z 11. října 2017 v 17:44.
  anetka10girl v něm napsala:

  Zdraví je důležitější.:-)R^

  Příspěvek z 10. října 2017 v 9:24.
  nattycz01 v něm napsala:

  ano

  Příspěvek z 8. října 2017 v 15:53.
  smejky225 v něm napsal:

  A co udělat nějaký kompromis? Patřit do střední třídy, jako patřím já a moje rodina. Být chudý je špatné, nemít na jídlo, nemoct se někam podívat..Tohle je první extrém a druhý extrém? Mít miliony či miliardy na účtě a strachovat se, co s těmi penězi, jak je investovat, aby mě někdo neokradl apod. Protože peníze si sebou do hrobu nevezmu.

  Já jsem spokojený s tím, jak žiji. Koupím si zhruba to, co chci a jedu se i podívat. Třeba v prosinci opět do Vídně. Jen každý měsíc nelétám do Karibiku a nekupuji si nové auto.

  Příspěvek z 8. října 2017 v 9:05.
  Tereza1233 v něm napsala:

  Přesně tak jak to tu píšete.
  Já nejsem bohatá, a někdy ani nevyjdeme do konce měsíce. A potom musíme žít třeba jen na tom co doma zůstalo. A to že je někdo bohatý neznamená, že musí hned ty peníze utratit....
  Prostě si někdo neváží toho co má, nic více k tomu nemám co říct

  Příspěvek z 8. října 2017 v 7:23.
  aduja v něm napsal:

  Peníze jsou důležité,ale šťastnějšího člověka neudělají

  Příspěvek z 7. října 2017 ve 23:48.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Samozřejmě že kdybych třeba já měl nadbytek peněz, tak by mi to nebránilo jít jen tak do lesa, nebo nenakupovat zbytečnosti. Ale jestli jsem dobře rozuměl, tak ta spolužačka je dítě, a jestli je jí řekněme tak kolem 12 let, tak si asi nemůže dělat úplně co chce. Možná se jen nepřesně domnívá, že za to, že si nemůže jen tak vyrazit do lesa, můžou peníze, a ne například její rodiče.

  Příspěvek z 7. října 2017 ve 23:20.
  AnezkaB v něm napsala:

  klobáska - Pěkně napsané, já s tebou souhlasím.

  Jinak holčina si asi dost neváží toho, co má. Jít do lesa může i tak. Nejsem si jistá, že by byla šťastnější kdyby nosila staré oblečení po sourozencích. Její rodina by neměla ani na školu v přírodě... A místo dovolené by si mohla leda postavit stan před barákem. Jo, nezblbnout z peněz je důležitý. Ale bohužel, v dnešní době se bez těch peněz žít nedá. A kdo je má může být rád, protože spoustu věcí ulehčí.
  Nemyslím si že zrovna peníze jsou problém tvé spolužačky. Protože jak jsem psala do lesa může jít i tak, nejnovější iPhone si fakt nemusela kupovat. Třeba mohla místo toho nákupu dát peníze na charitu nebo já nevím co. Nebo on ji někdo k těmhle nákupům nutí? Má to jako nucenou činnost?
  Co by za to spoustu lidí dalo. Nemuset se starat o oblečení, nemuset počítat jestli vydrží s penězma na jídlo do konce měsíce. Nemuset řešit, jestli bude na zaplacení telefonu...
  Ani chudý člověk není šťastný. Ne, peníze štěstí nezaručí. Ale dělají spoustu věcí snadnějších. Člověk má víc možností. No a pokud už nemá kam dávat nové iPhone či kabelky od Coco Chanel, může přece místo nákupů věcí, které ani nechce někomu pomoct. No ne?

  Příspěvek z 7. října 2017 ve 20:13.
  klobáska v něm napsal:

  jasnacka12: Přesně tak, važte si toho, co máte. Tedy i pokud jste bohatí, netužte v zajetí mánie kultu chudoby zchudnout...

  Příspěvek z 7. října 2017 ve 20:08.
  jasnacka12 v něm napsala:

  Moc pěkný článek.
  Já jsem bohatá, a jsem z dětského domova, takže i vím jaké je to žít z toho co je..... a říkám si. Jak závidím těm normálním rodinám kteří jsou rádi že jsou spolu, a že nezáleží na tom kolik mají peněz. Já si teď mohu pořídit cokoliv chci. Ale to není ta pravá radost, třeba je mnohem lepší si na tu věc našetřit, než abych si na tu věc ukázala a tím ji i dostala. Určitě bych chtěla být radši taková chudší rodinka. Která má jen sama sebe, a žijí z toho co mají. Určitě se přikloním k článku. A prosím važte si toho co máte, já jsem si to zažila a vím jaké to je.....

  Jsem moc ráda za tento článek, je moc hezký:-)

  Příspěvek z 7. října 2017 v 19:39.
  klobáska v něm napsal:

  No... :-|
  Zaprvé jde o to, co je to vlastně „být bohatý“. Člověk, který si může dovolit třeba boty od Gucci, je bohatý oproti člověku, který má boty ze second-handu. Na druhou stranu, člověk, který si může dovolit boty ze second-handu je bohatý oproti člověku, který si nemůže dovolit žádné boty.
  A to člověk, který má peníze na luxus si nemůže vyjít do lesa? To mě vlastnictví peněz nutí je utrácet? To, že můžu jet do luxusního hotelu na Havaj mi zakazuje jet třeba do podnájmu v Chorvatsku? Nejde o to, kolik peněz člověk má, ale jak je užívá!
  Peníze jsou rozhodně klíčem ke štěstí. Pokud mě bude něco bavit, ale nebudu to moct z finančních důvodů dělat, tak mám po srandě a šťastný zas až tak nebudu.
  Všeobecně řečeno, i když mám být pesimista, je pořád lepší být bohatý a nešťastný než chudý a nešťastný... :->

  Příspěvek z 7. října 2017 v 15:06.
  Freťule v něm napsala:

  Brala bych radost z peněz.Abych si mohla koupit co se mi líbí a co by mi udělalo radost a na co bohužel teď nemám.

  předchozí 1 další