Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jsou sourozenci důležití?

  vydáno  •  Vztahy
  Hodně lidí říká, že jedináčci jsou rozmazlení, nebo alespoň říkali, ale to vůbec není pravda, protože rozmazlené může být i dítě, které má sedm sourozenců. Znám hodně jedináčků, kteří rozmazlení nejsou, navíc to je věc rodičů, a za to děti nemůžou a ani rodiče.

  Sourozenci Nekvindovi (Bohuslava, Milan, Vladimír a František), © Post Bellum

  Dnes jsem chtěla rozebrat jedno hodně diskutované téma. Tedy sourozenci a jedináček. Já mám mladšího bratra a tři nevlastní sestry, které žijí u nás 24 hodin denně, tedy vlastně sourozenci. 

  Musím říct, že jsem spokojená, když se nad tím zamyslím, protože některé děti nemají žádné sourozence. Jak už jsem psala, jedináčci vůbec nemusí být rozmazlení. To můžou být i děti z větších rodin, i když je pravda, že tyto děti, se musí více dělit.

  Utkvěl mi jakýsi průzkum, kde ukázali, že ne všichni jedináčci jsou rozmazlení. Dětem od 3 do 10 ti let dali bonbóny. Zatímco 3 leté děti si je ihned vzali, ty 10ti leté se dělili. Zatímco děti z větších rodin si je brali pro sebe, jedináčci se dělili. Víte proč? Děti se sourozenci se právě musí s někým dělit, takže to znamená, že to chtějí mít pro sebe. Jedináčci se s nikým dělit nemusí, tudíž, jim nevadí, že dají jeden bonbón stranou. 

  Spousta dětí řeší své sourozence. Ať už mu jsou 2 roky nebo 20 let, je to těžké. No, když máte o hodně mladšího nebo třeba staršího, tak jste spíš jedináčci. Ale pořád máte sourozence. A když řešíte, že vás provokuje a tak dále, zamyslete se někdy, jaký život by byl bez něho. Hodně smutný, velice nudný, ale klidnější. Radši byste měli klid a neměli co dělat, neměli nikoho, kromě rodičů? Nebo by vás občas někdo prudil? Já bych si tedy vybrala druhou variantu. Já sama jsem měla s bráškou a ségrama problémy. Neustále jsme se hádali a dělali si naschvály. 

  Upřímně, když na to zpětně myslím, říkám si, že je dobře, že sourozence mám, protože si mám s kým „hrát“(nebo alespoň pošťuchovat). A když si říkáte, jak byste chtěli být sami, tak se zamyslete, a hned budete svým rodičům vděční.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 16. srpna 2018 ve 14:42.
  číča800 v něm napsala:

  hezké

  Příspěvek z 3. května 2015 ve 22:34.
  Chihiro12 v něm napsala:

  Reakce na obrusnička:

  proč?

  Příspěvek z 26. dubna 2015 v 16:36.
  obrusnička v něm napsala:

  hnůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůs

  normální hnus3333333355555555
  je to k pláči2727272727272020202020203