Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jste mlsní? Já docela ano

  vydáno
  Nevím jak vy, ale já jsem v jídle hodně vybíravá. Rodiče i kuchařky ve škole mi to většinou mají za zlé, protože doma to, co je uvařené, nejím, a ve škole ani nejdu na oběd, takže mají oběd navíc. Ale já to neřeším. Řídím se totiž heslem: "Co nesníš, to nech být." Tak pro jistotu nejím nic - tedy nic z toho, co mi nechutná.

  jídlo, © Alík

  Jenže jídel, co mi chutnají, moc není. Docela by mě zajímalo, jestli je hodně dětí jako já. Ráda jím hodně sladká jídla, protože je normální, že dětem chutná sladké. Občas si ale dám taky něco slaného - to by mi nikdo nedovolil, jíst jen sladké. Jednou ale nastal malý převrat v mém jídelníčku.

  Se školou jsme šli na výlet a asi to znáte: měli jsme si vzít pláštěnku, teplé oblečení, foťák, telefon (kdo chtěl) a svačinu na celý den. Jeli jsme na zámek Červená Lhota. Tam jsme byli od půl deváté ráno asi do jedenácti hodin dopoledne. Pak jsme nastoupili znovu do autobusu a jeli se podívat do nějakého lesa poblíž. Tam jsme byli asi do čtvrt na dvě a všichni jsme začali mít hlad. Řekli jsme to paní učitelce a ta jen prohlásila, že si máme vyndat svačiny z batohů a najíst se.

  No a najednou koukám... moje sváča nikde. Nejspíš jsem si ji nechala doma. Jediným řešením bylo vyprosit od někoho trochu jeho svačiny. No samozřejmě že já měla řízky, ale ostatní třeba rohlíky nebo chleba, takže mi nezbývalo nic jiného, než se s "chutí" zakousnout do něčeho, co nesnáším. Ale měla jsem vážně veliký hlad, tak co jsem měla dělat? Tak jsem ochutnala a z hladu jsem rohlík snědla. Dodnes jím snad jen rohlíky a chleby.

  Takže se nově řídím heslem: "Hlad je nejlepší kuchař."

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (60)

  Příspěvek z 15. srpna 2010 ve 20:30.
  lukanus v něm napsal:

  štvou mě spolužáci když žebraj

  no jo u mě je to stejný u nás ve škole řeknu že mám bonbon a hned je u mě fronta hlavně že řikaj že jsem lakomej přitom těm dětem ty dobrutky mužou rodiče koupit v opchodě.

  Příspěvek z 13. srpna 2010 v 17:44.
  mišelin v něm napsal:

  moc ne!

  Já nejsem moc vybíravá, já jím asi všechno akorát to co nejím je krupicová kaše a tlusté maso.18

  Příspěvek z 10. srpna 2010 ve 22:06.
  natysek12 v něm napsala:

  No jo....

  Čokoládičky, brambůrky, bonbonky a další chujoviny, to ano... ale ovoce, zelenina a vláknina, to ne... ;-)