Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Junior Internet - blíží se uzávěrka soutěží

  vydáno  •  Škola a poznání · Internet · Věda a technika · Soutěže
  Už jen do 15. února 2011 se mohou mladí lidé hlásit se svými webovými stránkami, grafickými pracemi a eseji o Internetu do 12. ročníku projektu Junior Internet. Zapojit se tedy mohou nejen ti, kteří zhotovili vlastní web, ale i ti, kteří dovedou popsat, jak bude vypadat komunikace mezi lidmi v roce 2020.

  Konference JuniorInternet 2010, © Radkaa

  Vítězové získají hodnotné ceny, publicitu a příležitost představit své projekty českému i mezinárodnímu publiku. Všichni účastníci pak budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční 20. března 2011 v Praze.

  V roce 2011 se uskuteční již dvanáctým rokem projekt Junior Internet, zaměřený na aktivní mladé lidi zajímající se o počítače a Internet. Nejlepší oceněné projekty v rámci každoročních internetových soutěží získají kromě hodnotných cen možnost představit svůj projekt na mezinárodním sympoziu Junior Internet, kterého se zúčastní i vítězové z dalších zemí Evropy.

  podrobnosti k soutěžím

  Na webu JuniorInternet.cz najdeš v sekci soutěže  podrobnosti k jednotlivým soutěžím.

  Prostřednictvím přihlašovacích formulářů na webových stránkách www.juniorinternet.cz je možné se až do 15. února 2011 registrovat do jedné ze čtyř soutěžních kategorií:

  • JuniorWeb - soutěž webových stránek a internetových projektů
  • JuniorDesign - soutěž designů a grafických návrhů
  • JuniorText - soutěž textů na téma "Komunikace mezi lidmi v roce 2020"
  • JuniorErb - soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa, školy či veřejnou správu

  Vyhlášena je rovněž speciální cena Nadace Vodafone, generálního partnera projektu, pro neziskové internetové projekty vytvářené mladými lidmi, které jsou obecně prospěšné a pozitivně přispívají okolí. Vítězný autor si odnese mobilní telefon a poukaz na volání v hodnotě 5 000 Kč.

  Vítězové ve všech kategoriích si kromě nových zážitků a zkušeností odnesou také věcné ceny od sponzorů soutěže. Vítězové soutěže JuniorWeb pro své projekty získají profesionální server hosting na 12 měsíců zdarma v celkové hodnotě 49 000 Kč od společnosti SuperHosting.

  Junior InternetAni ti, kteří nezvítězí, však nemusí zoufat. Všichni účastníci soutěží budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v neděli 20. března 2011 v Praze. Připraven bude zajímavý program plný přednášek o Internetu, prezentací úspěšných projektů, diskusí se známými internetovými osobnostmi a mnoho dalšího. Chybět nebude ani oblíbená tombola o zajímavé ceny.

  Projekt Junior Internet probíhá nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku, kde bude letos ve dnech 26. – 28. 3. 2011 třídenní mezinárodní sympozium, na které se sjedou všichni vítězové z ČR i ostatních zemí. Účastníci tak budou mít příležitost seznámit se s evropskými vrstevníky s podobnými zájmy. Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic).

  Příležitost pro kamarády ze serveru Alík.cz

  Alík - dětský internetAlík.cz je již několik let mediálním partnerem konference JuniorInternet. I letos máme šanci vyslat zástupce našeho serveru na konferenci. Tentokrát budeme vybírat z těch, kteří nám pošlou zajímavý článek na téma Internet - pomocník nebo žrout času?

  K zaslání textu využijite formulář na posílání zpráv do Alíkovin (ale nezapomeňte napsat, že je to příspěvek do soutěže o účast na konferenci JuniorInternet). Text by měl mít nejméně 1 000 znaků. Uzávěrka textů pro Alíka je 27. února 2011.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 21. února 2011 v 18:57.
  Baška v něm napsala:

  co to je

  8avako spi

  Příspěvek z 12. února 2011 v 19:49.
  klnela v něm napsala:

  nevěděla jsem jak to udělat

  no  nedělala  jsem  to 44

  Příspěvek z 11. února 2011 v 16:12.
  Dominikisek v něm napsala:

  Zúčastnila jsem se

  Vypadá to zajímavě - zúčastním se s mým komiksem! :) 25