Alíkovina

Junior Internet – odrazový můstek do světa Internetu

vydáno  •  Škola a poznání
Je ti méně než 18 let? Jsi kreativní, máš nápady a zajímáš se o Internet? Chceš porovnat své schopnosti se svými vrstevníky, dozvědět se spoustu nových informací o Internetu, navázat užitečné kontakty? Pak máš jedinečnou příležitost: přihlaš se do projektu Junior Internet se svými webovými stránkami, designy či texty o Internetu!

Junior Internet se může stát odrazovým můstkem, který tě vyhoupne do světa úspěšných mladých internetových webdesignerů, programátorů, internetových novinářů, či dokonce náctiletých podnikatelů!

Junior Internet probíhá již osmým rokem v rámci Března - měsíce Internetu (www.brezen.cz) a je určen všem mladým lidem do 18 let, kteří využívají Internet nejen k zábavě. Se svými webovými stránkami, designy či texty o Internetu se mohou přihlásit do internetových soutěží.

Pro letošní ročník byly vyhlášeny celkem tři internetové soutěže:
  • JuniorWeb – soutěž webových stránek a internetových projektů
  • JuniorDesign – soutěž webových designů a jiných grafických prací
  • JuniorText – soutěž textů na téma „Internet – výhoda pro znevýhodněné“

Účastníci soutěží budou pozváni na konferenci, na které bude připraven bohatý program o Internetu, plný přednášek, prezentací, diskusí a soutěží o Internetu.

Během konference budou mít možnost najít si kamarády se stejnými zájmy, navázat cenné kontakty, domluvit si spolupráci na internetových projektech a dozvědět se spoustu nových informací o Internetu. Vítězové soutěží obdrží hodnotné ceny a především možnost prezentovat své projekty na konferenci nejen před svými vrstevníky, ale i před novináři či internetovými odborníky. Čeští vítězové se pak spolu s vítězi z ostatních zemí rovněž zúčastní třídenního mezinárodního sympozia, které tentokrát proběhne v Bratislavě. Na Junior Internetu již vyhrála řada mladých lidí, kteří dnes řídí úspěšné internetové projekty, pracují v internetových médiích, nebo dokonce mají vlastní firmy a přitom jsou stále školou povinní. I ty se k nim můžeš přidat!

Do internetových soutěží se můžeš přihlásit nejpozději do 31. ledna 2007. Přihlášky a pravidla internetových soutěží najdeš na adrese www.juniorinternet.cz. Konference Junior Internet proběhne v sobotu 3. března 2007 v Praze. Celý projekt Junior Internet organizují sami mladí lidé, sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic, za pomoci BMI sdružení. Hlavním partnerem projektu je PVT, a.s., mediálním Moje 1. noviny, Dětská tisková agentura, Lišta.cz a server Alík. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnují Microton, Software602, Zoner Software, Symantec a další.

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!