Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  JuniorInternet - Lukkinn představuje zajímavé projekty 10. ročníku

  vydáno  •  Škola a poznání · Internet
  Poslední březnovou sobotu proběhl v Praze již 10. ročník konference JuniorInternet. Ani tentokrát nechyběli zástupci serveru Alík.cz. Pozvání přijal také uživatel Lukkinn. Byl jeden z prvních, kteří se pokusil vytvořit šablonu pro vizitku na Alíkovi. Mladším návštěvníkům konference představil server Alík.cz a vám teď prozradí, kdo a čím ho na konferenci nejvíc zaujal.

  březen 2009, © Radkaa

  Tato konference je určena mladým lidem do 18 let, kteří se o internet zajímají nejen jako o místo se zábavou, ale sami se podílejí na jeho tvorbě. S konferencí je spojena i soutěž, do které se může zapojit každý. Do Prahy přijelo 220 účastníků této soutěže.

  Mě osobně, jakožto nadšence do tvorby webových stránek, nejvíce oslovila kategorie JuniorWeb a JuniorDesign. Nejvíce mě zaujal vítěz z kategorie JuniorWeb Jiří Marek se svým webem o Flash aplikacích www.flash-aplikace.cz a posléze jeden z výherců z dřívější konference, Tomáš Krcha. Díky svému projektu se dostal do společnosti Adobe. Na konferenci měl prezentaci o využití prvků Adobe (Flash, AIR, atd.).

  Dále se mi líbily projekty dvou mladších účastníků: Ondřeje Tomse a Anny Voříškové. Oba dokázali na svůj věk vytvořit neuvěřitelně povedený a velmi navštěvovaný web. Ondřej spustil roku 2007 svůj web o Simpsonech - www.simpsonovi.net, který je nejznámějším webem Simpsonů v České republice. Sám navázal spolupráci se společností Bontonfilm či s Martinem Dejdarem. Myslím, že na 15 let dost dobrý. Anna vytvořila osobní blog se svými komiksy s Folmíky - http://folmici.blog.cz. Tyto komiksy a celou stránku nakreslila sama a to jí je 13.

  Určitě se budu těšit na další ročník. Na ten bych se chtěl dostat již jako soutěžící.

  Vítězové 10. ročníku soutěže JuniorInternet přitahují pozornost počítačových firem

  JuniorInternet

  10. ročník soutěže

  Přehled vítězů soutěží najdete na stránkách www.juniorinternet.cz

  Desátý ročník byl charakteristický i zvýšeným zájmem a podporou firem, které pochopily, že mezi vysoce talentovanými účastníky mohou najít spolupracovníky či budoucí zaměstnance.

  Například společnost Aukro vyhlásila speciální cenu 20 000 korun pro webové stránky s významným přínosem pro uživatele internetu. Dostal ji 18letý Oldřich Machala ze Vsetína, který ji použije pro další rozvoj svého internetového katalogu disco klubů, diskoték, music barů a dalších nočních zábavních zařízení v České republice (www.discokluby.cz).

  Po 15 000 Kč od společnosti Dignity si odnesli další dva vítězové soutěže JuniorWeb. Patnáctiletý žák základní školy Ondřej Toms za web www.simpsonovi.net a 17letý student gymnázia v Lanškrouně Jiří Marek za stránky www.flash-aplikace.cz.

  Notebook od společnosti HyperInzerce získali vítězové soutěže JuniorErb - žák deváté třídy základní školy v  Kopřivnici Martin Klos za http://www.koprivnice.unas.cz a 17letý Matěj Brýdl z Lanškrouna za neoficiální prezentaci regionu Lanškrounsko (www.lanskrounsko.cz).
  Společnost Sun Microsystems udělila speciální cenu za použitelnost (usability), kterou získal Marian Žigmund za web www.galaktis.cz.

  Dalšími vítězi se stali v soutěži JuniorDesign 14letá Lenka Raková a 16letý Anh Vu Hoang. V soutěži JuniorText zvítězil František Sedláček z gymnázia v Hustopečích a zvláštní cenu poroty získal 14letý sluchově postižený žák z Valašského Meziřící Bohuš Vlačuha. V soutěži JuniorWeb v mladší kategorii zvítězila ještě 13letá Anna Voříšková s osobním blogem http://folmici.blog.cz, který obsahuje i ručně kreslený komiks, omalovánky a seriál.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 30. dubna 2009 v 19:37.
  MichalRak v něm napsal:

  jjjjj

  17

  Příspěvek z 30. dubna 2009 v 19:36.
  MichalRak v něm napsal:

  jjjjj

  Je to blbost

  Příspěvek z 27. dubna 2009 ve 21:25.
  Sabinta v něm napsala:

  čaw

  Lidi co to je?? 17