Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  K hraní na hudební nástroj mne rodiče nutili. Teď jsem ráda.

  vydáno  •  Volný čas doma · Hudba
  Pocházím z muzikantského rodu a proto mě rodiče asi od šesti let začali nutit hrát alespoň na jeden hudební nástroj. Slovo nutit zdůrazňuji, protože se pak změní ve slovo úplně jiného významu. Ale to až později.

  © Radkaa

  V šesti letech jsem začala hrát na cimbál (velký dřevěný strunný nástroj - kdyby náhodou někdo nevěděl). Tatínek hraje na housle a je vedoucí a primáš jedné cimbálové muziky. To je skupina několika houslistů, basisty, violisty, klarinetisty a cimbalisty hrající folklor.

  Maminka je cimbalistka, taktéž vedoucí jiné cimbálové muziky. Takže jsem z obou stran rodičů měla k cimbálu, k folkloru a k hudbě všeobecně vztah.

  Když jsem se začala učit, mamka mi byla velikým vzorem. Ale v tu dobu mě to vůbec nebavilo! Nechtěla jsem cvičit, mnohdy mě do toho rodiče museli nutit. A cimbál se mi v tu dobu tak strašně protivil...

  Kolikrát jsem i brečívala, že prostě hrát nebudu! A děkuju svým rodičům, že nade mnou tu pevnou ruku drželi a donutili mě k tomu. Teď už hraju šestý rok a jsem hrozně vděčná, že tomu tak tehdy bylo. Dokonce se mi i dvakrát podarařilo vyhrát celostátní soutěž, ale to je teď vedlejší.

  Mezi půlkou čtvrtého a začátkem pátého roku přišlo náhle "zlomové období", kdy jsem už k tomu cimbálu sedala dobrovolně a ráda. Myslím si, že tak je to s každým nástrojem. Teď hraju pátý rok na klavír. U něj zatím to zlomové období nepřišlo, tak stále vyčkávám.

  Věřím, že každý, kdo hraje na nějaký hudební nástroj a nebaví ho to (tedy hraje protože musí), musí mít trpělivost a věřit tomu, že "zlomové období" přijde. Budeme čekat spolu...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 2. března 2010 ve 20:19.
  Aňulis v něm napsal:

  Reakce na poutovej_ponicek:

  Jak se ta ,,cimbálka" - po našem jmenuje??

  Příspěvek z 2. března 2010 ve 14:33.
  birel v něm napsal:

  klavír

  já hraju na klavír. A k tomu mě přinutila mamka ale tet,už se mi to docela líbí :o)

  Příspěvek z 20. února 2010 v 18:45.
  pajinka14 v něm napsala:

  :-)

  Podle mého je tento článek pravdivý :-) kdysi sem hrávala na zobcovou flétnu a to začalo ve čtyřech letech...pak jsem asi v deseti začala hrát na alt saxofon, který je můj opravdový koniček :-) a od doby co mě rodiče nutívali hrát na zobcovou flétnu jsem se do hudby opravdu zamilovala... od doby ce jsem začala hrát na flétnu opravdu "profesně rostu" :D  dnes již sem v tanečním souboru kde i hraji v kapele, hraji v orchestru a v kvartech a často chodím hrát na koncerty... zbytek mám již ze zábavy.... dnes už hraji na zobcovou flétnu, alt saxofon (ale zkoušm i tenor a sopran saxík :-) ), piáno, klarinet, příčnou flétnu, kytaru, housle, cimbál, bicí, basu a jiné...člověk si řekne, že je to nemožné po pár letech se naučit na toto všechno, ale já jsem pravým a opravdovým opakem :-)