Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  K psychologovi nepůjdu. Nejsem blázen.

  vydáno  •  Zdraví
  Tímto článkem bych ráda pomohla těm, kteří se bojí využít odbornou pomoc. Často se setkávám s reakcí: "Já k psychologovi nepůjdu, nejsem blázen." Ale proč? Není se přece za co stydět.

  Psycholog, psychologie, terapie - ilustrační foto., © Profimedia.cz

  Třeba já měla problémy ve škole. Odstrkovali mě, protože jsem jiná. Nic jsem nestíhala, byla jsem neustále ve stresu. Z toho potom vznikaly deprese a úzkosti... Rodiče mě chtě nechtě poslali za paní psycholožkou. Bylo senzační si tam sednout, popovídat si o svém problému a dívat se na tu tvář plnou optimismu a snahy pomoci mi.

  Po několika takových setkáních jsem opět nabyla dojmu, že život má nějaký smysl. Společně s její pomocí jsme přišly na to, jak se i příště těchto problémů vyvarovat a jak žít plnohodnotný život. Hodně mi pomohla i s názorem na okolí, který jsem po návštěvě u ní dost změnila. Dávala mi různé otázky, jak ústně tak na papíře.

  Velmi zajímavá byla i kresba stromu a lidí. Člověk by nevěřil, kolik toho obrázek na vás umí "prásknout". Takže jsem se zároveň o sobě dozvěděla i něco nového. Dle mého názoru by měl psychologa/psycholožku navštívit jednou každý z nás. Není totiž důležité, jaký máme problém, ale jestli ho s někým chceme řešit.

  Poradna Alík radí dětem

  Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy především z poradny Alík radí dětem najdete ZDE

  Důležité upozornění: dotaz vkládejte vždy do poradny, do které patří. Ještě lepší je podívat se, zda už podobný dotaz nebyl v poradně zodpovídán. Pomůže vám k tomu přehled témat nebo vyhledávání přímo v poradně.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (29)

  bavic112 v něm napsala:

  Reakce na zuzana28:

  aha  nevadiii :-)

  Příspěvek z 12. prosince 2009 v 15:21.
  zuzana28 v něm napsal:

  Reakce na Kakt:

  ok :-) Budu držet palce, aby vše dobře dopadlo :-)25

  Příspěvek z 12. prosince 2009 v 15:19.
  zuzana28 v něm napsal:

  Reakce na bavic112:

  Já vím ;-) Když si přečteš ten můj další komentář o něco víě nad tim, co si četla, píšu, že se omlouvám, že to bylo někomu jinému než tobě ;-) já v těch jménách mám totiž trochu zmatek :D Teda, teď už doufám ne :D 4