je aplikace, díky které můžete tvořit zábavné kvízy a nebo si vyzkoušet spoustu jiných kvízů o různých tématech, mezi kterými lze vybírat.
Jedná se o především anglickou aplikaci a svého přeložení do češtiny se ještě (bohužel) nedočkala, nicméně ovládání je natolik intuitivní, že je možné ji používat bez větší znalosti angličtiny.
Nabízí spoustu legračních avatarů, které si jde před začátkem hry vybrat, a dokonce i různé herní módy.
Jak se připojit?
Pokud se rozhodnete ve škole (nebo i jinde) si Kahoot zahrát, musíte se připojit do hry. To je možné udělat na adrese kahoot.it, kde do formuláře opíšete kód, který vám vyučující ukáže na tabuli. Jakmile tak učiníte, vyberete si přezdívku a svého avatara a počkáte, než se připojí ostatní.
Obrazovka po přihlášení do hry
Potom vyučující odstartuje hru a na tabuli se začnou postupně ukazovat otázky a možnosti. Nejčastější je volba ze čtyř možností: A, B, C, D nebo se tam také může objevit otázka, kde máte rozhodnout, zda je tvrzení pravda či lež.
Na konci hry se ukáží tři nejlepší hráči, kteří získali nejvíce bodů (měli nejvíce správných odpovědí v nejkratším čase).
Jak jsem se ke Kahootu dostal?
Bylo to během pandemie v roce 2020. Učili jsme se online a na angličtině nám paní učitelka ukázala právě Kahoot. Zkusil jsem v něm vytvořit kvíz a všechny to bavilo. A bylo to jednoduché… Pak když jsme se vrátili zpátky do školy, hráli jsme ho také. Legenda praví, že naše škola hraje dodnes Kahooty.
Z pohledu přihlášeného
Jak Kahoot vytvořit?
Pro vytvoření Kahootu je nutné mít zřízený účet. Jakmile ho máte, začnete tvořit otázky a různé odpovědi, a potom, co máte kvíz hotový, můžete ho ukázat světu.
Hráli jste někdy Kahoot? Bavil vás? Používáte ho u vás ve škole? V kterých předmětěch? Můžete se podělit dole v diskuzi pod článkem.