Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kaktusy - kvetoucí nádhera

  vydáno  •  Příroda · Rostliny
  Každý má nějaké hobby. Já třeba miluju kaktusy! Asi se ptáte, jak jsem k tomu všemu vlastně přišel? Jednou jsem šel s kamarádem jako obvykle domů ze školy - vždycky procházíme kolem květinářství.

  © Ladislav Němec, MAFA

  Povídali jsme si a najednou jsem se zastavil. On se hned ptal, co se děje? A já mu řekl jen: "Jééé, to je krásná kytka." On prohlásil, že se mu taky líbí, ale nechali jsme to a šli normálně dál.

  Další den jsme ze školy opět procházeli kolem květinářství. Mně to nedalo. Kamarádovi jsem řekl, ať počká venku. Šel jsem se zeptat dovnitř na to, jak se taková kytka pěstuje a jaké to chce podmínky.

  Paní mi všechno ráda vysvětlila a tak jsem jí řekl, že si možná pro nějaký přijdu. Vyšel jsem ven a kamarád hned zjišťoval, na co jsem se tam ptal. Odvětil jsem, že na kaktusy - jak se pěstují. Zajímal se dál, tak jsem mu to všechno popsal a on vyhrkl, že si zítra po škole pro jeden zajde, že to zkusí. Tak jsem říkal, že si asi taky koupím - měli tam docela výběr.

  Tak jsme si druhý den po škole každý jeden koupili. Další den jsme si opět každý jeden koupili - zrovna měli krásné kvetoucí kousky. Prostě nádhera!

  Tak šel čas a za chvíli jsme toho měli oba plné parapety. Kaktusům se dařilo a nás to bavilo. Občas jsem si něco vytiskl na internetu a za chvíli jsem o tom věděl vše! Jestli někdo uvažujete o tom, že si taky jeden koupíte, tak uděláte jen to nejlepší.


  Začínáte s kaktusy?

  Na www.hobby.cz se dozvíte jak na to! Více ZDE

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 15. října 2009 v 8:30.
  Barbořička v něm napsala:

  kaktusy

  jsou opravdu nádherné

  Příspěvek z 9. října 2009 ve 21:02.
  jaja55 v něm napsal:

  Reakce na honzyna:

  111nemachruj111

  Příspěvek z 31. srpna 2009 ve 12:18.
  -Anna-Changová- v něm napsal:

  já mám dva kaktusy přes 6 let.... kolem 60 cm.... a nějaké malé....je to má závislost xD