Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kaktusy - rostliny s velkým R

  vydáno  •  Příroda · Rostliny
  Každý je zná. Zelené kaktusy nejrůznějších tvarů a velikostí se sice na první pohled mohou zdát trochu nezajímavé, ale opak je pravdou. Jsou to například rostliny, které dokáží přežít i ve čtyřicetistupňovém vedru na pouštích!

  Kaktus - Ilustrační foto, © Alík

  Jejich ostny je ochrání před hlodavými zvířaty a také jim dokáží vyrobit perfektní stín. Ten, kdo pěstuje kaktusy doma, ví, že kaktusy vydrží několik dní bez vody, takže i ti největší zapomnětlivci si kaktus můžou pořídit. Navíc je opravdu krásný a pokud si nakoupíte různé druhy, můžete je různě kombinovat. Ale to už je spíše pro zkušenější pěstitele.

  Já kaktusy pěstuji teprve krátkou dobu, ale za ty dva měsíce se mi ze tří kusů rozmnožily na dvanáct. Moje dva druhy kvetou oba bíle, ale kamarádka má kaktusy s červeným a fialovým květem. Jsou to nádherné květiny a nestojí ani mnoho peněz. Ty nejmenší se koupí asi za 20 až 30 korun, ty největší přibližně za 150 až 160. Musíte samozřejmě počítat s tím, že pokud budete kupovat nějaké hodně vzácné druhy, můžou vás stát třeba i šest stovek.

  Kaktusy jsou podle mě ty úplně nejinteligentnější a nejkrásnější rostliny na světě, ale každý má svůj názor.


  Začínáte s kaktusy?

  Na www.hobby.cz se dozvíte jak na to! Více ZDE

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  Příspěvek z 29. června 2009 v 15:46.
  kotatko0 v něm napsal:

  trapná kolonka xD

  jo mám doma také kaktusy,a mám je moooc ráda,mužu klidně odjet někam pryč nadlouho a nemusim se bát že mi uschnou :D

  Příspěvek z 31. května 2009 v 19:49.
  Denulinek v něm napsal:

  i love kaktus

  pardon od 4 až do 12 tisíc

  Příspěvek z 31. května 2009 v 19:49.
  Denulinek v něm napsal:

  i love kaktus

  ahoj mame doma taky kaktusy a ve zpecializovanýych prodejnach sem videla kaktusy jejiž cena se pohybovala od 4 do 120 tisíc ale protože byli vzacny a dost velky ale vypadalu suprově a kaktus jako rostlina mi vyhovuje zapomínam jej zalívat...2121 ale je to vážně skvěla rostlina a vřele ji doporučuju