Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kalhoty, které zažily příběh

  vydáno  •  Pohádky

  Dobrý den, nebo spíše ahoj všichni, kteří právě čtete tento text! Dnes vám budu vyprávět jednoduchou a možná i pro někoho poučnou pohádku o kalhotách a člověku... Doufám, že se vám bude líbit!

  Kalhoty, které zažily příběh, © Jára1312

  Byly jednou jedny kalhoty, které se od ostatních kalhot zase tak moc nelišily. Nebyly ale dokonalé, měly spoustu vad, kvůli kterým se do prodeje neměly ani dostat, ale kalhoty to vůbec nevzdávaly. I když měly spoustu vad, tak věřily, že se do prodeje jednou nakonec stejně dostanou. Říkaly si: „Vždyť jsou přece v prodeji i horší a méně kvalitní věci, než jsem my, ne? Co je tedy špatného na pár vytažených nitkách a špatně zašité pravé kapse?“ No a měly pravdu, nic na tom není, nakonec se do prodeje jednoho dne stejně dostaly, a právě tehdy začal ten jejich životní příběh.

  Dostaly se do obchodního řetězce, jehož jméno není zase tak podstatné, kde se měly za lacino prodat jako ostatní zboží ve výprodeji. Ostatní oblečení si ale z kalhot dělalo neustále legraci, že se neprodají, že mají vady a že je lepší, než jsou ony. No ano, ostatní oblečení mělo pravdu, kalhoty měly vady, kterých si nešlo nevšimnout, ale jednoho dne se nakonec stejně, možná i omylem, prodaly...

  Po příchodu do domu jejich nového majitele kalhoty zažily něco, co si nedovedly ani představit – strach! Myslely si, že s nimi bude konec, že až se na jejich vady přijde, tak že se zpátky vrátí do prodejny a ta je potom zašle zpět do výroby, odkud pocházely. No a měly pravdu. Zanedlouho se na jejich vady přišlo, ale jejich majitel je do prodeje na reklamaci nevrátil. Řekl si, že když jsou tak laciné, tak co se dá vlastně čekat. Tím se kalhoty urazily, ale nakonec se hned usmířily. Měl pravdu, jsme „kšunt“, pomyslely si. Řekly si, že je snad zákazník využije alespoň na něco. Třeba i na něco, k čemu nebyly předem určeny, bylo jim to nakonec jedno, hlavně, aby byly nějak životu prospěšné. Zákazník ale nakonec kalhoty přešil a upravil všechny jejich vady. Nakonec byly kalhoty rády, že si je koupil tento dosud neznámý zákazník a upravil všechny jejich vady. On byl zase rád, že má nové, hezké kalhoty, které si mohl upravit dle vlastních představ.

  No a jaké plyne z tohoto příběhu ponaučení? Každá věc od své výroby až po její konečnou likvidaci zažije nějaký příběh. Nezáleží na ceně zboží a na jeho konečné kvalitě, záleží, jak s ním zákazník dovede zacházet po zjištění všech záporů či kladů vybraného zboží.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. prosince 2019 v 7:52, upravený v 11:37.
  majdula2000 v něm napsala:

  Veverko, ale hromadu jsem tam toho ještě po tobě opravovala já.;-)

  Jinak zajímavá pohádka.R^

  Příspěvek z 9. prosince 2019 v 6:41, upravený v 11:37.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Hezké. :-)
  A tento článek jsem opravovala já. O:-);-)